BTK’den İndependent Türkçe’ye erişim engeli

BTK İndependent Türkçe'ye erişim engeli getirdi. Haber sitesinin Genel Yayın Yönetmeni Nevzat Çiçek erişim engelini "İndependent Türkçe sitesine bazı yerlerde BTK kararıyla girilemiyor. Bize resmi olarak herhangi bir tebligat yada mahkeme kararı gelmiş değil" ifadeleriyle duyurdu

BTK’den İndependent Türkçe’ye erişim engeli

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) İndependent Türkçe’ye erişim engeli getirdi. BTK’nin sitesinde independentturkish.com sitesi için “5651 sayılı kanun kapsamında yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda alınan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun 19/04/2020 tarih ve 490.05.01.2020.-1626125 sayılı kararına istinaden bu internet sitesi (independentturkish.com) hakkında idari tedbir uygulanmaktadır” ifadeleri yer aldı.

Haber sitesinin Genel Yayın Yönetmeni Nevzat Çiçek erişim engelini “İndependent Türkçe sitesine bazı yerlerde BTK kararıyla girilemiyor. İngiltere merkezli İndependent’ın Türkiye uzantısı olan Türkçe’de ortaklıktan kaynaklı olarak böyle bir kararın merkezinde yer aldı. Bize resmi olarak herhangi bir tebligat yada mahkeme kararı gelmiş değil” ifadeleriyle duyurdu.

Haber sitesinin twitter hesabı, “independentturkish.com” adresine girmekte zorlanan okuyucular için indyturky.com adresini alternatif olarak gösterdi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur