Türk Tabipleri Birliği’nden il il koronavirüs raporu

Türk Tabipleri Birliği, tabip odalarından elde ettiği verilerle il il koronavirüs raporu hazırladı

Türk Tabipleri Birliği’nden il il koronavirüs raporu

Türk Tabipleri Birliği (TTB), tabip odalarından elde ettiği verilerle il il koronavirüs raporu hazırladı. TTB’nin şeffaflık çağrısını gözardı eden iktidar ülke genelinde toplam vaka sayılarını yayımlamakla yetinirken, TTB il il vaka ve ölüm sayılarını yayımladı.

TTB’nin Twitter hesabından paylaştığı verilere göre, il il koronavirüs vakaları şu şekilde:

İstanbul

“30 Mart 2020 günü itibarı ile İstanbul’daki kamu hastanelerinde kesin ya da şüpheli/olası Covid-19 tanısıyla yatırılarak izlenen/tedavi edilen hasta sayısı 2 binin üzerindedir. Pandemi bu hızla devam ederse önümüzdeki günlerde/haftalarda İstanbul’daki kamu hastanelerinde ciddi yatak sıkıntısı yaşanabileceği görülmektedir.”

Ayrıntılı rapor için tıklayınız…

Ankara

“Ankara ili genelinde toplam 600 civarında covid-19 tanısı konulan ve tedavileri devam hasta bulunmaktadır.”

Ayrıntılı rapor için tıklayınız…

İzmir

“Son iki haftada İzmir genelinde kamu hastanelerinde (üniversite, Sağlık Bakanlığı ikinci ve üçüncü basamak hastaneleri) PCR testi pozitif ve klinik olarak şüpheli pozitif vakalar dâhil hasta sayısı 700 civarındadır.”

Ayrıntılı rapor için tıklayınız…

Diyarbakır

“Yaklaşık 150 hasta Covid teşhisi veya şüphesiyle yatıyor. 6 yoğun bakım hastası mevcut. Korona nedeniyle 5 yurtaşımız hayatını kaybetti”

Adana

“Yaklaşık 550 hasta Covid teşhisi veya şüphesiyle yatıyor. 63 yoğun bakım hastasından 15’i entübe. 2’si taburcu olmuş 4 hekim ve 12 sağlık çalışanı korona şüphesi ile takip edilmekte.”

Samsun

“Yaklaşık 300 vaka Covid pozitif yada şüpheli pozitif.  5’i hekim 15 sağlık çalışanı Covid tanılı yada klinik pozitif. Covid tanısı ile 6 yurttaş kaybedildi.”

Kayseri:

“50 PCR pozitif hasta. 250 Covid şüpheli yatan hasta. 7 entübe 4 vefat. 10 çocuk , 2 hekim Covid şüpheli yatan hasta!”

Gaziantep

“36 Covid pozitif vaka, vefat yok. 1’i diş hekimi 2 sağlık çalışanı covid pozitif. Genel durumları iyi. Toplam 6 entübe hasta , 2’si kritik!”

TTB verileri yayımlanmaya devam ettikçe güncellenecektir…

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur