Feminist Fanzin’in 3. sayısı çıktı: “Sappho’nun sevdiği, zincirlerini kıran, savaşan, sevişen, sevişmeyen, tıraş olmayan kadınlara”

Ankara'da üniversiteli kadınların "Patriyarka'nın notu bizden: FF" diyerek çıkardığı Feminist Fanzin'in 3. sayısı yayımlandı

Feminist Fanzin’in 3. sayısı çıktı: “Sappho’nun sevdiği, zincirlerini kıran, savaşan, sevişen, sevişmeyen, tıraş olmayan kadınlara”

Ankara’da üniversiteli kadınların “Patriyarka’nın notu bizden: FF” diyerek çıkardığı Feminist Fanzin’in 3. sayısı çıktı.

Feminist Fanzin’in merhaba yazısı ise şöyle:

Kadınlar! Sappho’nun sevdiği, özgürleşen, zincirlerini kıran, savaşan, sevişen, sevişmeyen, tıraş olmayan, kuir, çizilen kadın profiline uymayan kadınlar; her yerden, her türlü kadınlar…

Hepimizin hayatında bir kadın oldu, bize nasıl yaşayacağımızı, neler yapabileceğimizi ve kim olduğumuzu öğreten. Bu kadın bazen kendisi zincire vurulu olduğu gibi bizi de zincire vurdu, bazen beraber özgürleştik ve bazen de bizi kendisinin başarabildiğinden daha da serberst bıraktı. Her nasıl olursa olsun, hepimiz için vardı bir kadın, bir cadı. O cadıya bakarak bir yol çizdik kendimiz için, belki farkında bile olmadan, kimsenin yardımı olmadan. Cadı kimi zaman geldi, başımıza asasıyla bir dokundu ve kuş gibi uçuyorduk şimdi yolumuz boyunca, kimi zaman da geldi ve bir hareketiyle yolumuzda kocaman bir çukur açtı, içine düşüyorduk. Ama şimdi buradayız, yolumuz bizim. Cadı bazen kendisini gösterse de, bir figürandan öte bir şey değil artık.

Şimdi yolumuz, savaşıp yendiklerimizi ilerledikçe arkamızda bıraktığımız, her adımla özgürlüğe, barışa, gökkuşağına, sömürüsüzlüğe yaklaştığımız hayatımız. Okuyacağınız fanzin tüm kadınların, en şen kahkahalarımızla, en yüksek tondan sesimizle bağcıklarımızı sıktık bu hepimizin mücadelesidir.

Feminist Fanzin’e ulaşmak için tıklayınız.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur