Ceren Özdemir’in katilinin firarında cezaevi ihmali: “Açık cezaevine geçirilmesi usulsüz”

Ceren Özdemir’in katili Özgür Arduç’un Ordu ve Rize’deki iki ayrı kapalı cezaevinde kalırken, usulsüz bir şekilde ve gerçeğe aykırı değerlendirmelerle açık cezaevine geçtiği, bu sayede firar ettiği belirlendi

Ceren Özdemir’in katilinin firarında cezaevi ihmali: “Açık cezaevine geçirilmesi usulsüz”

Adalet Bakanlığı Kontrolörler Kurulu Başkanlığı, Ordu’da öldürülen üniversiteli Ceren Özdemir’in katil zanlısı Özgür Arduç’un nasıl kapalı cezaevinden açık cezaevine geçtiğine yönelik inceleme başlatmıştı. Hürriyet’tin haberine göre, yapılan incelemede, Arduç’un usulsüz şekilde ve gerçeğe aykırı değerlendirmeler yapılarak, Ordu Kapalı Cezaevi’nden Efirli Açık Cezaevi’ne geçirildiği ortaya çıktı. Ordu Kapalı Cezaevi Müdürü H.Ç, 2. müdür G.Ş, idare memuru H.C, psikologlar A.Z. ve D.G.G, sosyal çalışmacı N.İ. ile öğretmen H.B. ve P.D, infaz koruma başmemuru E.D. hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Rize’de de aynı ihmail

Arduç’un Rize Kapalı Cezaevi’nde kalırken, gerçek dışı değerlendirmeler sonucunda 20 Şubat 2018’de Kalkandere Açık Cezaevi’ne sevk edildiği de belirlendi. Bu usulsüzlükten ötürü Arduç’un firar ettiği vurgulandı. Rize Kapalı Cezaevi Müdürü İ.G, 2. müdür U.S, idare memuru M.Ç.A, psikolog F.B. ile infaz ve koruma başmemuru S.M. hakkında da suç duyurusunda bulunuldu.

Özdemir ailesinin avukatı Ordu Barosu Başkanı Haluk Murat Poyraz, suç duyurusunun kendileri tarafından savcılığa sunulan dilekçeyle birleştirildiğini ifade ederek, “Dilekçemizdeki hususlar müfettişler tarafından teyit edildi. Kusur ve ihmal sahiplerinin cezalandırılmasını istiyoruz” dedi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur