“Beni virüs değil bu düzeniniz öldürür” diyen TIR şoförüne kanunlara uymamaya teşvikten gözaltı

"Evde kal" çağrılarına çalışmak zorunda olduğunu belirtip "Beni virüs değil bu düzeniniz öldürür" diyen TIR şoförü kanunlara uymamaya teşvikten gözaltına alındı

“Beni virüs değil bu düzeniniz öldürür” diyen TIR şoförüne kanunlara uymamaya teşvikten gözaltı

COVID-19 pandemisi nedeniyle “evde kal” çağrılarının yapıldığı ancak ücretli çalışanlara yönelik herhangi bir önlem alınmamasına “Emekli, memur, zengin değilim. İşçiyim. TIR şoförüyüm. Çalışmasam ekmek yok.  Beni bu virüs öldürmez, senin düzenin öldürür” diye tepki gösteren TIR şoförü “Kanunlara uymamaya teşvik” iddiasıyla gözaltına alındı.

Sözcü’den Can Çapar’ın haberine göre yaptığı Malik Yılmaz isimli TIR şoförü paylaşımın ardından İskenderun’daki evinde gözaltına alındı. Hakkında “Kanunlara uymamaya teşvik” suçundan  işlem başlatıldı.

Hatay İl Emniyet Müdürlüğü’nden gözaltıyla ilgili yapılan açıklama ise şöyle:

Sosyal medya üzerinde provakatif paylaşımlar yapan hesap sahipleri hakkında yapılan araştırmalar neticesinde Tik Tok ile yapılıp Twitter üzerinden paylaşılan Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik edici video paylaşımı yapan bir şahsın ilçemiz idaremiz dahilinde ikamet eden M. Y. isimli şahıs olduğu tespit edilmiş olup 29.03.2020 günü saat 11.30 sıralarında ikametinde yakalanmış, mevcutlu olarak adliye ye çıkarılmak üzere gözaltına alınmıştır. Şahıs hakkında “Kanunlara Uymamaya Teşvik” suçundan adli işlem başlatılmıştır.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur