Aydın Ünal: “AK Partili ya da ‘Reisçi’ gibi görünen bir akıl Türkiye’yi hızla kaosa sürüklüyor”

Erdoğan’ın eski danışmanı ve metin yazarı Aydın Ünal, Oda TV operasyonunu “haberden öte bir hesaplaşma” olarak niteledi, “Pelikan” grubunu işaret ederek “Reisçi gibi görünen bir akıl Türkiye’yi kaosa sürüklüyor. Önlem alınmazsa sadece AK Parti değil bir hayal, bir dava, bir fırsat heba olacak” dedi

Aydın Ünal: “AK Partili ya da ‘Reisçi’ gibi görünen bir akıl Türkiye’yi hızla kaosa sürüklüyor”

Tayyip Erdoğan’ın uzun yıllar danışmanlığını ve metin yazarlığını yapan AKP eski Milletvekili Aydın Ünal, AKP içinden yeni siyasi partilerin doğması ve gazetecilerin tutuklanmasına ilişkin sosyal medya hesabında değerlendirmeler yaptı.

Gazetecilerin tutuklandığı Oda TV operasyonunun hemen ardından bir paylaşım yapan Ünal, “Gösterilen tepki, MİT haberinin ötesinde bir hesaplaşmaya işaret ediyor. AK Partili ya da ‘Reisçi’ gibi görünen bir akıl Türkiye’yi hızla kaosa sürüklüyor” ifadeleri ile isim vermeden “Pelikan grubu”nu işaret etti.

Ünal, tartışmasına dün (8 Mart) devam etti. AKP içindeki bu örgütün yürüttüğü operasyonlar sonucu partinin siyasi alanının daraldığını ve yeni siyasi partilere olanak tanındığını belirten Ünal, bu grubun partiyi böldükleri yetmiyormuş gibi yanlış stratejiler ile yeni partileri büyüteceklerini ve AKP’nin siyasi alanını daha da daraltacağını öngördü.

Ünal paylaşımlarını şöyle noktaladı:

AK Parti kritik bir eşiktedir ve kuruluş kodlarına dönmezse kendi tasfiyesi kaçınılmazdır. Yüzde 35’lere varan kararsız seçmen kitlesi yeni oluşumlarla birlikte düşünüldüğünde AK Parti için alarm durumudur. Önlem alınmazsa, sadece AK Parti değil bir hayal, bir dava, bir fırsat heba olup gidecek, etkisi on yıllar boyunca sürecektir. AK Parti giderse, muhayyilenizin ötesinde şeyler gider.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur