Meclis olağan, CHP olağanüstü toplanacak

CHP'nin, İdlip'teki saldırının ardından "Meclis olağanüstü toplansın" çağrısına TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Yarın verimli bir sonuç alınamayacağı için Meclis salı günü toplanacak" yanıtını verdi

Meclis olağan, CHP olağanüstü toplanacak

CHP’nin, İdlip’teki saldırının ardından “Meclis olağanüstü toplansın” çağrısına TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “Yarın verimli bir sonuç alınamayacağı için Meclis salı günü toplanacak” yanıtını verdi.

Meclis Başkanlığı’na olağanüstü toplantı önergesini sunan ve Meclis’in yarın (29 Şubat) saat 14.00’de toplanmasını talep eden CHP, Şentop’un açıklamasının ardından kendi olağanüstü toplantısını yapacak.

T24’e bilgi veren CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, partisinin saat 14.00’de toplantısını kapalı olarak Meclis’te yapacağını söyledi.

CHP’li milletvekillerinin bütün gelişmelerden haberdar edileceğini aktaran Özkoç, “iktidarın ‘olağanüstü’ toplanmayı kabul etmeyerek ayak dirediğini’ söyledi.

Özkoç’a göre iktidar ve Meclis Başkanı ‘Suriye’deki gelişmeleri soğutmak istiyor.”

Salı günü yapılacak toplantının olağan olduğuna da vurgu yapan Özkoç şunları söyledi:

Genel Kurul’daki kapalı toplantıda yapılacak bilgilendirmeler bizi tatmin etmez ve devlet sırrı niteliğinde olmazsa konuşulanları kamuoyu ile paylaşacağız. Böyle bir zamanda milleti temsil edenler izin yapamaz, elini kolunu sallayarak gezemez.

Kaynak: T24

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur