Gazeteci Ferhat Çelik bir günde iki kez gözaltına alındı

Mezopotamya Ajansı Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ferhat Çelik, bir gün içinde iki kez gözaltına alındı

Gazeteci Ferhat Çelik bir günde iki kez gözaltına alındı

Mezopotamya Ajansı Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ferhat Çelik, ajansın tutuklu muhabiri Sadık Topaloğlu’nun ziyaretine gittiği Silivri 5 No’lu Kapalı Cezaevi’nde görüş sonrasında gözaltına alındı. Hakkında bir haberden kaynaklı açılan soruşturmadan dolayı yakalama kararı çıkarıldığı anlaşılan Çelik, Silivri İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Üç saat emniyette tutulan Çelik, SEGBİS ile hakkında yakalama kararı çıkaran Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı’na bağlanarak ifade verdikten sonra serbest bırakıldı.

İkinci gözaltı

Ferhat Çelik, akşam saatlerinde kaldığı eve gelen polisler tarafından ifadesi olduğu gerekçesi bir kez daha gözaltına alındı.

Polisler evde bulunanların kimlik kontrollerini yaptıktan sonra Çelik’e, hakkında açılan bir soruşturmadan kaynaklı arama kararı olduğunu söyledi. Çelik, bunun üzerine gün içinde Silivri Adliyesi’nde verdiği ifade tutanaklarını polislere gösterdi. Polisler de kendilerine tebliğ edilen soruşturma numarasının ayrı olduğunu, bu nedenle kedileri ile birlikte karakola gelmeleri gerektiğini söyledi.

Mardin’de hakkında açılan bir haber soruşturmasından kaynaklı verdiği ifade sistemde görülmediği için tekrar gözaltı alınan Çelik, götürüldüğü Şişli Feriköy Polis Karakolu’nda işlemleri yapıldıktan sonra serbest bırakıldı.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur