El Yazmaları’nın “Kapitalizmin Krizleri ve Dünya Halklarının İsyanı” panel dizisi Antakya’da başladı

El Yazmaları'nın düzenlediği "Kapitalizmin Krizleri ve Dünya Halklarının İsyanı" panel dizisi Antakya ile başladı. Alp Altınörs, Caner Malatya, Ceren Ergenç, Foti Benlisoy, Haluk Yurtsever Hamide Yiğit, Musa Özuğurlu ve Volkan Yaraşır'ın panelist olarak katıldığı etkinlikler Antakya'nın ardından İzmir ve İstanbul'da yapılacak

El Yazmaları’nın “Kapitalizmin Krizleri ve Dünya Halklarının İsyanı” panel dizisi Antakya’da başladı

El Yazmaları’nın düzenlediği “Kapitalizmin Krizleri ve Dünya Halklarının İsyanı” panel dizisi Antakya ile başladı.

Kapitalizme karşı isyan bayrağını yükselten dünya halklarının mücadelesine katkı yapmak istiyoruz. Düzenleyeceğimiz panellerin bu katkıyı büyütmesini amaçlıyoruz” denilen çağrıda halkların isyanlarının büyüyerek başka bir dünyanın kapılarını açmasını isteyenler birlikte tartışmaya ve katkı sunmaya davet edildi.

Konuşmacıların Alp Altınörs, Caner Malatya, Hamide Yiğit ve Musa Özuğurlu’nun olduğu panel Akdeniz Defneevi’nde yapıldı.

Kapitalizmin Krizleri ve Dünya Halklarının isyanı konulu panele siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri ve çok sayıda kişi katıldı.

Selver Nur Büyükkeleş, Anadil Günü vurgusuyla açılış konuşmasını yaptı.

Akademisyen/Yazar Hamide Yiğit, Ortadoğu’daki halk hareketleri ve dünya kamuoyunda bu noktada yaratılan algı politikaları üzerine sözünü söyledi. Gazeteci Yazar Musa Özuğurlu, Ortadoğu direniş tarihi üzerine konuşurken, Yazar Alp Altınörs,Latin Amerika’daki halkların durumu üzerine sözlerini söyledi.

Caner Malatya, ise kapitalizmin krizini bir tespit olarak ortaya koydu. Anti kapitalist mücadelenin bu süreçte esas belirleyici olduğunu vurguladı. Yapılan sunumlardan sonra panel soru cevap kısmıyla sona erdi.

Panellerin devamı 22 Şubat’ta İstanbul’da, 23 Şubat’ta İzmir’de yapılacak.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur