MSB: Kuzey Irak’ta bir asker hayatını kaybetti

Milli Savunma Bakanlığı, Irak’ın kuzeyindeki Hakurk’ta bir askerin, yaralandıktan sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiğini açıkladı

MSB: Kuzey Irak’ta bir asker hayatını kaybetti

Milli Savunma Bakanlığı, Irak’ın kuzeyindeki Hakurk’ta bir askerin, yaralandıktan sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiğini açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, şöyle dendi:

Irak Kuzeyi Hakurk’ta üs bölgesinde görevli kahraman bir silah arkadaşımız teröristlerin sızma girişimini engellemek maksadıyla attığı el bombası ile yaralanmış, tahliye edildiği hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.

DHA, 34’üncü Hudut Tugay Komutanlığı’nda görev yapan, bir yıllık Sözleşmeli Er Fevzi Altınayak’ın ölüm haberinin, memleketi Konya’nın Ilgın ilçesi Dığrak Mahallesi’nde yaşayan babası Mehmet Altınayak ve annesi Elif Altınayak’a askeri yetkililer tarafından verildiğini bildirdi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur