İstanbul Havalimanı’ndan bir rekor daha: Rötarda dünya birincisi

İstanbul Havalimanı, dün gece yarısı dünya rötar sıralamasında 1.sıraya yükseldi. İnişlerde ortalama 68 dakika, kalkışta 30 dakikayı bulan rötar verisi kayıtlara geçti

İstanbul Havalimanı’ndan bir rekor daha: Rötarda dünya birincisi

İstanbul Havalimanı’nda fırtına ve yağmur nedeniyle pek çok sefer iptal edilirken, dün gece yarısı da dünya rötar sıralamasında 1.sıraya yükseldi. İnişlerde ortalama 68 dakika, kalkışta 30 dakikayı bulan rötar verisi var.

İstanbul Havalimanı’nda gece boyunca rüzgar ve yağış etkisini gösterdi. Özellikle rüzgar, hem iniş hem de kalkışlarda rötarlara neden oldu. Rüzgarın bugün de etkili olmaya devam ediyor.

İstanbul’da başlayan yağmur ve fırtına bu sabah saatlerinde etkili oldu. Gece geç saatlerde başlayan, sabah hızını artıran fırtına ve yağmur nedeniyle İstanbul Havalimanı’nda pek çok sefer iptal edildi.

Sabiha Gökçen Havalimanı uçuşa kapatıldı

Sabiha Gökçen Havalimanı’nın da, ise bir uçağın pistten çıkması sonucu saat 20.00’e kadar uçuşa kapatıldığı bildirildi. Sharjah – İstanbul Sabiha Gökçen seferini yapan Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı, inişinin ardından pistten çıktı. Saat 09.05’te pist kenarındaki toprak alanda duran uçağın yolcuları, ‘slide’ olarak adlandırılan şişme kaydırak yardımı ile tahliye edildi.

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi Sabiha Gökçen Havalimanı’nda bir uçağın pistten çıkması nedeniyle THY’nin seferlerinin saat 15.00’e kadar durdurulduğunu bildirdi. Ekşi, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Sabiha Gökçen Havalimanı’nda pistin kapanmasına yol açan olay sebebi ile saat 15.00’e kadar Sabiha Gökçen inişli ve kalkışlı seferlerimiz iptal edilmek zorunda kalınmıştır. Çağrı merkezimizden alternatif sefer planlamalarımız ile ilgili bilgi alabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur