CHP: “Protokol deprem çalışmalarını engelliyor, Erdoğan VIP ordusuyla gidiyor”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Elazığ'da yaşanan deprem sonrası Erdoğan'ın bölgeye VIP ordusuyla gittiğini belirterek protokolün çalışmaları yavaşlattığına yönelik açıklamalar yaptı

CHP: “Protokol deprem çalışmalarını engelliyor, Erdoğan VIP ordusuyla gidiyor”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Elazığ’da yaşanan deprem sonrası siyasilerin bölgeye yoğun şekilde gitmesinin arama, kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmalarını engellediğine işaret eden bir açıklama yaptı.

“Erdoğan VIP ordusuyla orada”

Çalışmaların aksamaması için protokolün deprem bölgesine hemen gitmemesi gerektiğini belirten Öztrak, “Oradakiler göçük altındakileri mi kurtaracak protokolle mi ilgilenecek? Fakat Erdoğan VIP ordusuyla orada!” dedi.

Konuşmasına deprem vergilerinin nereye harcandığını soran yurttaşlara soruşturma açıldığını belirterek başlayan Öztrak sözlerini şöyle sürdürdü:

Millet deprem paralarını sorunca iktidar ‘siyaset yapmayın’ diyor bunu soranlara da soruşturma açıyor. Ama bakıyoruz iktidar, deprem enkazında dahi siyasi şovunu ihmal etmiyor. AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş bugün bakanların basın toplantısında assolist edasıyla toplantının sonunda depremde alınan önlemlerle ilgili konuşuyor. Sayın Kurtulmuş hangi sıfatla bakanların basın toplantısına katılıyor, hangi sıfatla konuşuyor?

“Orada çalışanlar, göçük altındakileri mi kurtaracak protokolle mi ilgilenecek?”

Sözlerine “Tabi algı yönetimi dediğimiz zaman AK Parti Genel Başkanı’nı da ihmal edemeyiz. Deprem bölgelerinde çalışmaların aksamaması için protokolün deprem bölgesine hemen gitmemesi, genelde kabul gören bir yaklaşımdır. Orada çalışanlar, göçük altındakileri mi kurtaracak protokolle mi ilgilenecek?” sorusuyla devam eden Öztrak, Erdoğan’ın çalışmaların sürdüğü yere VIP ordusuyla gittiğini belirterek şöyle dedi:

Fakat bakıyoruz Erdoğan çalışmaların sürdüğü alana yanında bir VIP ordusuyla giriyor. Bir de nasılsa denk geliyor aynı anda göçük altından bir depremzede çıkarılıyor. Erdoğan’ın tam önünden geçiriliyor, o sırada da kameralarla bu görüntüler alınıp basına servis ediliyor. Evet, deprem siyasi şov konusu yapılmayacak kadar ciddi bir iştir. Ama deprem aynı zamanda bizim içinde bulunduğumuz bu coğrafyanın da bir gerçeğidir. Türkiye’nin neredeyse tamamı deprem riski taşıyor. Bu gerçekle depremler yaşanmadan yüzleşmek ve tüm gelişmiş ülkelerde olduğu gibi depreme karşı tedbir almak zorundayız.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur