Kartal Halkevi üyesi Barış Köse toprağa verildi: Mücadelesini, devrim hayalinden vazgeçmeyenler yaşatacak

Kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Kartal Halkevi üyesi Barış Köse yoldaşlarının omuzlarında toprağa verildi

Kartal Halkevi üyesi Barış Köse toprağa verildi: Mücadelesini, devrim hayalinden vazgeçmeyenler yaşatacak

Kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Kartal Halkevi üyesi Barış Köse toprağa verildi. Hastaneden Kurtköy’deki evine getirilen Köse’nin cenazesi Tuzla Şifa Mahallesi Mezarlığı’na defnedildi. Cenazeye lise yıllarında devrimci mücadeleye atıldığı Kocaeli ve Kartal Halkevleri’nden yoldaşları ve üyesi olduğu Genel-İş Anadolu Yakası 1 No’lu Şubesi üye ve yöneticileri katıldı.

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Halkevleri Eş Genel Başkanı Nuri Günay, Türkiye İşçi Partisi (TİP) MYK üyesi Deniz Gülşen ve HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı İlknur Birol da katılanlar arasındaydı.

Cenazenin ardından yapılan anma programında konuşan Kartal Halkevi’nden çalışma arkadaşı Erdoğan Demir, Barış’ın 40 yıllık hayatına 80 yıllık bir ömür sığdırdığını ve 90’lı yıllarda tanıştığı Halkevleri’nin bayrağını gururla taşıdığını söyleyerek şunları ekledi:

1999 Marmara Depremi’nde, o karanlık günlerde kendi kayıplarını bir kenara bırakıp depremin yaralarını sardı.  Her fırsatta depremin kader olmadığını söylerdi. Mücadele etmekten asla vazgeçmedi.

Demir’in ardından söz alan Eser Özdemir yoldaşı Köse hakkında şunları söyledi:

Barış’la Kocaeli’de Halkevcilik yıllarından beri birlikte mücadele ettik. Sadece bir yoldaş değil, aynı zamanda bir kardeş kaybettim. Barış çatısı altında olmaktan gurur duyduğu Halkevi ile her daim barikatın arkasındaydı. Barış demek güven demek.

Halkevleri Eş Genel Başkanı Nuri Günay kounşmasında “Barış’ın mücadele arkadaşları, eşi Burcu, oğlu Poyraz, annesi Ümmühan teyze ve babası Yılmaz amcanın hep yanında olacaklar. Barış’ın mücadelesini, devrim hayalinden vazgeçmeyenlerin yaşatacak” sözlerine yer verdi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur