Atölye sahipleri maaşını isteyen Suriyeli işçiyi darp etti

Sultangazi'de daha önce çalıştığı tekstil atölyesine giderek içeride kalan 1 aylık maaşını isteyen Suriyeli işçi, atölye sahipleri tarafından darp edildi

Atölye sahipleri maaşını isteyen Suriyeli işçiyi darp etti

İstanbul Sultangazi’de maaşını almak için daha önce çalıştığı tekstil atölyesine giden Suriyeli işçi, atölye sahipleri tarafından darp edildi. Olay yerine gelen polis 2 patronu gözaltına alırken iş yerinde kaçak olarak çalıştığı öne sürülen çok sayıda yabancı uyruklu işçi polisten saklanmak için yangın merdiveninden çatı katına çıktı.

DHA’da yer alan habere göre, Sultangazi Cebeci Mahallesi’nde meydana gelen olayda Suriyeli işçi, Çanakkale Şehitleri Caddesi’ndeki iş merkezinde bulunan tekstil atölyesine geldi. İçeride kalan 1 aylık maaşını isteyen işçiyle atölye sahipleri arasında çıkan tartışma sonrasında Suriyeli işçi darp edildi. Yüzü kanlar içerisinde kalan işçi, polisi arayarak ihbarda bulundu.

Atölye sahipleri tarafından darp edilen Suriyeli işçi şikayetçi oldu. Atölye sahipleri, karakoldaki ifadelerinde maaşını isteyen gencin kendilerini tehdit ettiğini ve saldırdığını iddia etti.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur