Positive Çağrı Merkezi çalışanları Türk Telekom önünde

Positive Çağrı Merkezi’nin çalışanları şirket yönetiminin yasadışı dinlemeler ile sendikalaşmalarının önüne koyduğu engellere karşı Türk Telekom şubesi önünde basın açıklaması ve oturma eylemi yaptı

Positive Çağrı Merkezi çalışanları Türk Telekom önünde

Ordu’da faaliyet yürüten Türk Telekom’a bağlı Positive Çağrı Merkezi çalışanları şirket yönetiminin örgütlenmelerine karşı ortaya karşı engelleri protesto etti. Ordu Tahıl Pazarı Meydanı’nda toplanan işçiler Türk Telekom önünde basın açıklaması ve oturma eylemi yaptı.

İşçiler adına açıklamayı örgütlü oldukları Tez-Koop İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Tarık Sayın okudu. Çağrı merkezlerinde örgütlenme faaliyetlerinin hızla ilerlediğini aktaran Sayın, sendikalaşmanın önüne engeller koyan Positive Çağrı Merkezi patronlarını “Sendikalaşma anayasal bir haktır, engellenmesi suçtur” cümleleri ile uyardı.

Çağrı merkezi Operasyon Müdürü Murat Ali Seven’in Türk Telekom ile işbirliği içerisinde işçilerin telefonlarına gelen sendika onay smslerinin izini sürerek işçileri istifaya zorladığını hatırlatan Sayın, Seven hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulduğunu aktardı.

 

“Türk Telekom firmasının Positivedeki yasa tanımaz uygulamalara müdahil olup DUR demesini bekliyoruz” diyen Sayın, savcıları da göreve davet ederek şunları söyledi:

Savcılarımızı açık ve alenen yapılan bu baskılar karşısında göreve davet ediyoruz. Bizler iki aydır yapmış olduğumuz basın açıklamalarında olayın takipçisi olacağımızı ve baskıların devam etmesi durumunda farklı eylem kararları alacağımızı basına ve kamoyuna bildirmiştik! Bakıyoruz ki Operasyon Müdürümüz yasa tanımaz davranışlarla baskılara devam ediyor.

Pozitif Çağrı Merkezi’nde yürüttüğümüz sendikal örgütlenmenin önünü kesmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir.

Çalışanların Anayasal ve yasal haklarını kullanmasını engellemeye çalışanlarla her koşulda mücadele edeceğiz. Açık ya da gizli yasa dışı baskıların sürdürülmesi durumunda ilgili kişiler için Cumhuriyet Savcılığında suç duyurusunda bulunulmuştur. Yasal haklarımızı kullanmaktan hiçbir biçimde ve asla çekinmeyeceğiz; tüm yolları ve araçları sonuna kadar kullanacağız.

Çünkü her çalışanın sendikalaşma hakkı vardır ve bunu korumak, kollamak ve geliştirmek bizim görevimizdir, sendikal yükümlülüğümüz, sorumluluğumuzdur.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur