İmamoğlu anlattı: İBB, Haydarpaşa ve Sirkeci ihalesinde nasıl safdışı bırakıldı?

Haydarpaşa ve Sirkeci ihalelerinden İBB iştirakleri elendi. İhaleyi Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan'a yakın Hezarfen Danışmanlık şirketi kazandı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu konuyla ilgili açıklamada bulundu

Tarihi Haydarpaşa ve Sirkeci garlarının bazı bölümlerinin, kültür ve sanat etkinlikleri için kullanılmak üzere kiralanması ihalesi sonuçlandı. TCDD’nin yaptığı ihaleyi Hezarfen Danışmanlık Limited Şirketi kazandı.

İhale sürecinden İBB iştirakleri elendi. İhaleyi Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’a yakın Hezarfen Danışmanlık şirketi kazandı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu konuyla ilgili açıklamada bulundu. Ekrem İmamoğlu, Haydarpaşa ve Sirkeci ihalelerinden İBB iştiraklerinin hukuksuzca elendiğini söyledi ve çok sert tepki gösterdi.

Hezarfen Danışmanlık şirketi ihalede aylık 300 bin TL teklif sunarken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki 4 şirket ise ihalede aylık 100 bin TL teklif sundu. İmamoğlu, şirketin sahibinin 3 yıl kadar önce İBB’de 3 bin lira maaşla çalıştığını ve şirketin sermayesin ise yalnızca 10 bin lira olduğunu söyledi.

“Suç duyurusunda bulunacağız”

“Pazartesi günü İBB’nin bütün avukatlarıyla suç duyurusunda” bulunacaklarını belirten İmamoğlu, “Bütün hukukçularımız gidecekler 16 milyon insanın hakkını arayacaklar” ifadesini kullandı. “Bu çok büyük bir meseledir” diyen İmamoğlu, “Tek faaliyeti kültür sanat olan alanın tek verileceği yer İBB iken, sermayesi 10 bin lira” olan bir şirkete bu ihalenin verilmesinin altındaki “Motivasyon nedir?” diye sordu.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur