“Haydarpaşa bir bütündür, hukuksuz ihaleye feda edilemez”

İBB'nin ihale süreci dışına itilmesi sonrası sonrası yeniden gündeme gelen Haydarpaşa'nın ihaleye açılmasına dair tepkiler büyüyor. 405 haftadır eylemlerini sürdüren Haydarpaşa Dayanışması, yarın yapılacak olan basın açıklamasını "Haydarpaşa bir bütündür, hukuksuz ihaleye feda edilemez" diyerek duyurdu

“Haydarpaşa bir bütündür, hukuksuz ihaleye feda edilemez”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, TCDD’nin tarihi Haydarpaşa ve Sirkeci Garı’nın atıl depo sahaları bölgesini kiralamak için açtığı ihaleden elendi. İhale eski bir İBB çalışanı da olan Okçular Vakfı’nın kısa süre öncesine kadar genel müdürlüğünü yapan 33 yaşındaki Hüseyin Avni Önder’e ait Hezarfen Danışmalık Limited Şirketi’ne verildi.

İBB’nin ihale süreci dışına itilmesi sonrası sonrası yeniden gündeme gelen Haydarpaşa’nın ihaleye açılmasına dair tepkiler büyüyor. 405 haftadır eylemlerini sürdüren Haydarpaşa Dayanışması, yarın yapılacak olan basın açıklamasını “Haydarpaşa bir bütündür, hukuksuz ihaleye feda edilemez” diyerek duyurdu. Kent muhalefetleri de yapılacak olan basın açıklamasına çağrıda bulundu.

 

Sendika.Org

 

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur