Ahmet Türk, kayyumun “sırrını” anlattı: Belediye bütçesinden Erdoğan ve Soylu’ya onbinlerce liralık hediye alınmış

Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk, ikinci kez kayyum olarak atanan Vali Mustafa Yaman'ın ilk döneminde Erdoğan ve bakanlara belediye bütçesinden onbinlerce liralık hediye aldığını söyledi

Ahmet Türk, kayyumun “sırrını” anlattı: Belediye bütçesinden Erdoğan ve Soylu’ya onbinlerce liralık hediye alınmış

Kayyum darbesi ile görevinden uzaklaştırılan Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk, ikinci kez kayyum olarak atanan Vali Mustafa Yaman’ın Tayyip Erdoğan ve bakanlara belediye bütçesinden onbinlerce liralık hediyeler alındığını söyledi.

Artı TV’ye konuşan Türk, 31 Mart’ta belediye başkanlığına seçilmesinin ardından Tayyip Erdoğan’dan randevu talep ettiğini belirterek şunları kaydetti:

Burada yapılanların gerçekten neler olduğunu Cumhurbaşkanı’nın bilmesini istedim. İçişleri Bakanı’na iki sefer hediye verilmiş belediye üzerinden. Her birisi 40 bin, 42 bin, 43 bin lira. Cumhurbaşkanı’na bir hediye faturası var bende, 136 bin 944 lira. Ben Cumhurbaşkanı’nın böyle bir hediye aldığına inanmıyorum. Eğer şimdi bu hediyeler doğru ise bakanlar açıklama yapsın. Sadece bir bakan değil, 5-10 bakana böyle hediyeler alınmış.

“Bakanlar açıklama yapmalı”

Eğer bu faturalar doğru değilse gereğini yapmak zorundalar. Avrupa’da 5-10 liralık yolsuzluklarda bakanlar istifa ederken, bugün yaptığım açıklamalarla ilgili kimseden bir ses çıkmadı. Ne bakanlardan ne gruptan. Bu faturalar ile ilgili daha önceden bilgiler geliyordu ama belgeler, bulgular geçmeden bir açıklama yapmam demiştim. Ama bugün bütün bunlar ortada. Bakanların bu hediyeleri alıp almadığına dair kendilerinin mutlaka açıklama yapmaları gerekli. Eğer bu hediyeleri almadılarsa bu sahte faturalar içinde gereği yapılmalıdır.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur