Abbasağa Parkı çocukların elleriyle güzelleşti

Abbasağa Parkı, bu yıl "Çocukların elleriyle güzelleştirecek dünyayı" sloganıyla düzenlenen Halkevleri Çocuk Festivali'nde bir araya gelen çocukların gün boyu süren eğlencesine sahne oldu  

Abbasağa Parkı çocukların elleriyle güzelleşti

Halkevleri 2. Çocuk Festivali için Beşiktaş Abbasağa Parkı’nda bir araya gelen çocuklar ve aileleri gün boyu düzenlenen atölyeler, gösteriler, konser ve danslarla eğlendi.

Bu yıl “Çocukların elleriyle güzelleştirecek dünyayı” sloganıyla düzenlenen festivalde kukla atölyesi, yüz boyama, saksıda çiçek yapımı, yoga, yazı ile oyun, çerçeve yapımı gibi birçok yaratıcı atölyenin ardından sahnede pantomim, bilim show gösterisi ve Şubadap Çocuk konseri vardı.

Festival adına bir konuşma yapan Zozan Cengiz, Halkevleri’nin eğitimin piyasalaştırılmasına ve gericileştirilmesine karşı parasız, bilimsel ve laik bir eğitim mücadelesini sürdürdüğünü ve bu nedenle de şubelerin mühürlenmesi gibi saldırılarla hedef alındığını belirterek, “İddiamız yaratıcı, düşünen, sorgulayan, hakkını arayan nesiller yaratmak. Bu iddiamızdan vazgeçmeyeceğiz. Halkevleri çocuklarındır, kapattırmayacağız” dedi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur