Halkevciler, Kadıköy sokaklarından seslendi: “Haramilerin saltanatı bitecek, her şey mücadeleyle güzel olacak”

Halkevleri üyeleri kitlesel bildiri dağıtımıyla Kadıköy sokaklarındaydı. Halkı sandığa gidip Ekrem İmamoğlu'na oy vermeye ve hakları için mücadele etmeye çağıran Halkevciler "Haramilerin saltanatı bitecek; her şey seninle, emekle, mücadeleyle güzel olacak" dedi

Halkevciler, Kadıköy sokaklarından seslendi: “Haramilerin saltanatı bitecek, her şey mücadeleyle güzel olacak”

23 Haziran seçimlerine günler kala toplumsal muhalefet çalışmalarına devam ediyor. Dün de Halkevleri, Kadıköy’de iş çıkış saatinde kitlesel bildiri dağıtımındaydı. Bildiri dağıtımına Halkevleri üye ve yöneticilerinin yanı sıra Halkevleri eski Genel Başkanı ve HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy da katıldı.

Halkevciler Kadıköylülere seslenerek “Haramilerin saltanatı bitecek; her şey seninle, emekle, mücadeleyle güzel olacak. Bu şehir kavgamızın şehri. 31 Mart seçimlerinde İstanbul halkının kararı yok sayıldı. İşte bu yüzden susmuyoruz. Bu adaletsizliğe ve haksızlığa karşı 23 Haziran’da sandığa gidiyoruz, Ekrem İmamoğlu’na oy vermeye çağırıyoruz” dedi.

“Gönül belediyeciliğini görmek isteyen Samsun’a, hakkı olanı almak isteyen Halkevcilere baksın”

Bildiri dağıtımı sırasında Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin suya seçimlerden önce indirim seçimlerden sonra da zam yaptığı, AKP’li belediye meclis üyelerinin zamların geri alınmasını isteyen Halkevcilere saldırdığı anımsatıldı:

25 yıldır yönettikleri bu şehirde gönül belediyeciliği diye bir şey uydurmuşlar, yaptık yine biz yaparız diyorlar. Gönül belediyeciliğini geçen hafta Samsun’da gördük. Suya yapılan zamma karşı binlerce imza toplayıp belediye meclisine giden Halkevcilerin boğazını sıkan AKP’lileri gördük. Onları İstanbul’dan da tanıyoruz. Şimdi çıkmış 25 yıldır yapmadıklarını vaat ediyorlar. İstanbul halkını hafızasız zannediyorlar. Herkese anlatalım. Gönül belediyeciliğini görmek isteyen Samsun’a, hakkı olanı almak isteyen Halkevcilere baksın.

“25 yıldır bu haklarımızı vermeyip yandaşlara yağmalattılar”

Halkevciler İBB’den taleplerini şöyle sıraladı:

Her mahalleye kreş istiyoruz! Dar gelirlilere kira desteği istiyoruz! İşe gidiş dönüş saatlerinde parasız ulaşım hakkı istiyoruz! Her eve 18 metreküp parasız su hakkı, 140 metreküp parasız doğalgaz hakkı istiyoruz! Tüm çocuklar için eğitim ve beslenme desteği istiyoruz!

25 yıldır bu haklarımızı vermeyip yandaşlara yağmalattılar. Bunu unutma. İstanbul’u yağmalayanların saltanatı bitecek.

Kadıköy sokaklarından kareler:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur