Buldan: 23 Haziran’da AKP’ye ve adayına sandıkta bir kez daha ders vermeyi iple çekiyoruz

Bayramlaşma ziyaretlerine Kars'ta devam eden HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan "23 Haziran’da İstanbul’da bir kez daha AKP’ye ve AKP’nin adayına sandıkta ders vermeyi iple çekiyoruz" dedi

Buldan: 23 Haziran’da AKP’ye ve adayına sandıkta bir kez daha ders vermeyi iple çekiyoruz

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, bayramlaşma programları çerçevesinde Kars Belediyesi’ni ziyaret etti.

Kürt ve Türk halklarının uzun bir aradan sonra bayramı bayram gibi kutlayabildiğini söyleyen Buldan, Leyla Güven başta olmak üzere bedenini açlığa yatıranlar sayesinde tecridin kaldırıldığını, demokrasi ve barış yolunun açıldığını belirtti.

Kürt halkının geçmişte olduğu gibi bugün de direnişle, mücadeleyle kendi taleplerini, haklarını ve geleceğini güvence altına alacağını ifade eden Buldan, devamında sözü 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine getirdi:

Şimdi önümüzde yeni bir yol, yeni bir inşa dönemi var. Bu yol demokrasi yoludur, barış yoludur özgürlükler yoludur.

AKP iktidardan düşene kadar bu mücadele devam edecek. Çünkü biz biliyoruz ki AKP gittikten sonra bu ülkeye demokrasi gelecek, barış gelecek. AKP gittikten sonra demokratik siyasetin yolları açılacak. AKP gittikten sonra bu ülkede çocuklar, gençler ve kadınlar geleceklerine umut ve güvenle bakacaklar.

Şimdi 23 Haziran’ı bekliyoruz. 23 Haziran’da İstanbul’da bir kez daha AKP’ye ve AKP’nin adayına sandıkta ders vermeyi iple çekiyoruz. Barışın, demokrasinin ve özgürlüklerin geleceği günler yakındır.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur