“Tam zamanlı huzursuzluk” beyaz baretlilerin kadrajında

"Tam zamanlı huzursuzluk" temasıyla ekonomik krizi konu alan ve bu yıl ikincisi düzenlenen Beyaz Baretin Kadrajı Ödüllü Fotoğraf Sergisi sonuçlandı. Sergi 5 Mayıs’ta Ankara Çankaya Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde yapılacak açılış gecesiyle sergilenmeye başlanacak

“Tam zamanlı huzursuzluk” beyaz baretlilerin kadrajında

Politeknik’in düzenlediği ve başvuruları 26 Nisan’da son bulan Beyaz Baretin Kadrajı Ödüllü Fotoğraf Sergisi sonuçlandı. Bu yıl ikincisi düzenlenen ödüllü fotoğraf sergisi için farklı illerden 23 mühendis, mimar, şehir plancısı sergiye katılmak için toplamda 52 fotoğraf gönderdi. Seçici kurulun değerlendirmesinin ardından 23 fotoğraf sergide yer almaya hak kazandı.

Ekonomik kriz kadraja alındı

Serginin bu yılki teması ekonomik krizin etkisiyle “Tam zamanlı huzursuzluk” idi. Ekonomik krizin her geçen gün artan etkileri, ofiste, şantiyede, evde, sokakta, pazarda öne çıkan izleri mühendislerin, mimarların, plancıların fotoğraflarına girdi.

Sergi ilk olarak 5 Mayıs’ta Ankara’da kapılarını aralayacak

Fotoğraf sanatçıları Alper Fidaner, Ali Saltan, Mehmet Özer, Özlem Demircan, mimar Ayşen Gül Şimşek, inşaat mühendisi Işıkhan Güler, Erkal Tülek, makine mühendisi Nihal Tanbay ve elektrik mühendisi İbrahim Adıgüzel oluşan seçici kurul, katılım şartlarını göz önünde bulundurarak, ödüllü sergiye gönderilen fotoğrafları 28 Nisan’da değerlendirdi. Ödüllendirilecek ilk 6 fotoğraf/katılımcı ve sergide yer alacak fotoğraflar seçici kurul tarafından belirlendi.

Beyaz Baretin Kadrajı Seçici Kurulu’nun ödüle layık bulduğu ilk üç:

  • Hasan Hüseyin Uysal – Elektrik mühendisi
  • Mehmet Makar – Maden mühendisi
  • Mustafa Erbaş – Makine mühendisi

Seçici kurul tarafından ilk altıda yer alan diğer üç:

  • Harun Berat Kangal – Makine mühendisi
  • İrfan Meriç – Mimar
  • Ufuk Koca – Maden mühendisi

Toplamda 23 fotoğrafın yer almaya hak kazandığı serginin açılışı 5 Mayıs Pazar 18.00’de Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde yapılacak. Sergi, 9 Mayıs’a kadar açık kalacak.

Sergi, Ankara sonrasında, İstanbul, Bursa ve İzmir’de mühendisler, mimarlar ve plancılarla buluşacak.

Kaynak: Politeknik.org.tr

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur