Samsun Büyükşehir Belediyesi, zam haberini manşete taşıyan gazeteye aboneliğini iptal etti

Samsun Büyükşehir Belediyesi, su fiyatlarına yapılan zammı manşetine taşıyan Haber Gazetesi'ne yaptığı aboneliği iptal etti. Gazetenin genel yayın yönetmeni Ali Yılmaz Ergen, yazdığı köşe yazısıyla "Herkes kendine yakışanı yapar" dedi

Samsun Büyükşehir Belediyesi, zam haberini manşete taşıyan gazeteye aboneliğini iptal etti

31 Mart yerel seçimleri öncesinde suya %15 indirim yapan AKP’li Samsun Büyükşehir Belediyesi, seçimlerden sonra %25 zam ve TÜFE oranında aylık otomatik zam kararını yapmıştı. Haber Gazetesi de zam haberini  manşetine taşımıştı.

Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ali Yılmaz Ergen, bugün yazdığı yazıyla belediyenin aradığını ve gazete aboneliğini iptal ettiğini  duyurdu.

Ergen, zam kararının yanlış olduğunu, zammın çok fahiş olduğunu ve geri alınması gerektiğini hem Haber Gazetesi’nde hem de  kendi köşesinde dile getirmeye çalıştığını kaydetti. Ergen, yazının ardından pek çok tebrik mesajı aldığını belirtti ve “Gelelim olayın başka bir boyutuna” dedi:

Öğleden sonra, Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu’ndan gazetemizi arıyorlar ve “1 Haziran’dan sonra bize gazete göndermeyin. Aboneliğiniz iptal edildi. Bize verilen talimat bu. Yönetimin kararı”  diyorlar.

Yani, bu telefonun anlamı şu; “Siz mi bizi su zammından dolayı eleştiriyorsunuz? Biz de size bunun bedelini ödetiriz…”

İki günlük eleştiriye bile tahammül edememişler yani…

Siz, bir kalemde suya yüzde 25 gibi anormal bir zam yapacaksınız, ve bu su Türkiye’de kullanılan suyun en pahalısı olacak, sonra da , herkesin gözünün içine baka baka, dalga geçer gibi, “Bu zamma rağmen en ucuz suyu kullanan İllerden bir Samsun…” diyeceksiniz, biz de iki satır eleştiri yapınca , “Aboneliğini kesiyorum haaa…” diye, aba altından sopa göstereceksiniz.

Vah vah vah…Bu kadar küçük hesap haa… Çok yazık…

Biz sizin yaptığınızı yapmayız. Haberlerinizi kesmeyiz. Hem haberlerinizi yaparız, hem de eleştirilerinizi…

Unutmayınız ki, herkes kendine yakışanı yapar başkan.

Siz kendinize yakışanı yaptınız, eyvallah…

Yazının tamamına ulaşmak için tıklayın.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur