Bakırköy Belediye Başkanı Kerimoğlu’na işçilere saldırıdan 10 ay hapis

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, iş cinayetinin ardından yaşananlara ilişkin davada, 2 işçiye yönelik "kasten yaralama" suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırıldı

Bakırköy Belediye Başkanı Kerimoğlu’na işçilere saldırıdan 10 ay hapis

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, Bakırköy Spor Vakfı’na ait inşaatın yıkımı sırasında bir işçinin hayatını kaybetmesinin ardından yaşananlara ilişkin davada, 2 işçiye yönelik “kasten yaralama” suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırılırken, hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasına karar verildi.

Yıkım sırasında toz kalkmaması için sulama yapan Bakırköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı işçi Mustafa Yılmaz’ın başına inşaat alanından bir demir parçası düşmüş ve Yılmaz olay yerinde yaşamını yitirmişti.

Yıkımda iş cinayeti yaşanmasının ardından Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu alana gelmişti.

Bu sırada belediyenin eski çalışanları olduğu söylenen bir grup Kerimoğlu’na tepki göstermiş, Kerimoğlu’nun korumaları, belediye görevlileri ve zabıtalar ise gruba saldırmıştı.

 Hükmün açıklanması geri bırakıldı

Bakırköy 12. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuksuz 3 sanık, müştekiler ve taraf avukatları hazır bulundu. Duruşmaya davanın sanıklarından Kerimoğlu ise katılmadı.

Duruşmada savunma yapan sanıklar Akın Güler, Zeynal Öncü ve Ercan Gürünlü önceki savunmalarını tekrar ettiklerini söyleyerek beraatlerini istediler. Mahkeme sanıkların beyanlarının ardından karar için duruşmaya ara verdi.

Aranın ardından kararını açıklayan mahkeme sanık Kerimoğlu’nun müşteki Alper İnanç’a ve Yunus Çiçi’ye karşı işlediği iddia edilen “kasten yaralama” suçundan 10 ay hapisle cezalandırılmasına karar vererek hükmün açıklanmasını geri bıraktı. Kerimoğlu’nun işlediği iddia edilen “hakaret” suçu için ceza verilmesinden vazgeçilmesine, tehdit suçundan beraatine hükmedildi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur