Sancaktepe’de duvarında çatlaklar oluşan park mühürlendi

Sancaktepe’de, perde duvarında çatlaklar oluşan park mühürlenerek kapatıldı. İMO İstanbul Şube Başkanı Nusret Suna, "Son 1 senede bu olaylarla çok sık karşılaşmaya başladık. Önümüzdeki günlerde bu gibi olaylar daha da artacak" dedi

Sancaktepe’de duvarında çatlaklar oluşan park mühürlendi

AA’nın haberine göre, Safa Mahallesi’nde, Safa İlkokulu’nun yanında bulunan parkın perde duvarında çatlaklar meydana geldi. Çatlakların fark eden vatandaşlar durumu yetkililere bildirdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri parkın etrafına güvenlik şeridi çekerken, Sancaktepe Belediyesi zabıta ekipleri de parkı boşalttı.

Zabıta ekipleri, meydana gelebilecek herhangi bir olumsuzluğa karşı çevredeki site sakinlerine de uyarıda bulundu, park alanının yakınına otomobillerini bırakmamalarını istedi. Park içerisinde inceleme yapan belediye yetkilileri daha sonra parkı mühürleyerek kapısına da kilit vurdu.

“Önümüzdeki günlerde bu gibi olaylar daha da artacak”

Konuyla ilgili Sendika.Org’a değerlendirmelerde bulunan TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) İstanbul Şube Başkanı Nusret Suna, “Son 1 senede bu olaylarla çok sık karşılaşmaya başladık. Önümüzdeki günlerde bu gibi olaylar daha da artacak. Yakın zamanda Kağıthane’de bir bina devrildi. 24 bina mühürlendi. Bugün Sancaktepe’de yaşanan olayla da gördüğümüz gibi hatalı imalat, projelendirme hatası ve denetimsizlik bizi bu sonuçlara getirdi” dedi.

Suna, son dönemlerde mühendisliğin itibarsızlaştırıldığının altını çizerek kentlerde yapılan en küçük bir çalışmanın bile özenle yapılması gerektiğini vurguladı ve idarecileri “Önce eğitim düşünülmeli ve denetim sistemi değiştirilmeli” sözleri ile uyardı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur