Batı Şeria’da İsrail askerlerine saldırı: İki ölü, bir yaralı

İşgal altındaki Batı Şeria’da iki noktada düzenlenen bıçaklı ve silahlı saldırıda İsrailli bir asker ile bir sivil öldü, bir asker ise ağır yaralandı

Batı Şeria’da İsrail askerlerine saldırı: İki ölü, bir yaralı

 

İşgal altındaki Batı Şeria’da dün (17 Mart) iki noktada bıçaklı ve silahlı saldırı düzenlendi. Olayda İsrailli bir asker ile bir sivil öldü, bir asker ise ağır yaralandı.

İsrail işgal güçlerinden yapılan açıklamaya göre, Batı Şeria’nın kuzeyindeki yasadışı Ariel Yahudi yerleşim birimi yakınındaki Ariel ve Giti kavşaklarında iki silahlı saldırı gerçekleştirildi.

Açıklamaya göre, Filistinli bir kişi, Ariel kavşağında bir İsrail askerini bıçaklayıp öldürdü ve tüfeğini aldı. Ölen İsrailli askerin 19 yaşındaki Gal Keidan olduğu duyuruldu.

Ardından Filistinli şahsın açtığı ateş sonucu bir İsrailli sivilin de yaralandığı ve bu kişinin de aracını alarak bölgeden uzaklaştığı belirtildi.  İlerleyen saatlerde 47 yaşındaki Ahiad Attinger adlı sivilin hayatını kaybettiği açıklandı.

Ariel kavşağına yakın bir bölgede bulunan Giti kavşağında bir otobüse de ateş açtı. Bu olayda da bir İsrail asker ağır yaralandı.

İsrail’den Bartaa’da baskın

Öte yandan görgü şahitlerinin Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail askerlerinin, eylemi düzenlediği iddia edilen Filistinlinin işgal altındaki Batı Şeria’nın kuzeyindeki Bartaa köyünde bulunan evini kuşattığını aktardı.

Eylemi düzenlediği ileri sürülen Filistinlinin 26 yaşında olduğu ve İsrail cezaevlerinde 17 ay hapis cezası yattıktan bir yıl sonra serbest kaldığı belirtildi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur