Mersin’de kadın cinayeti soruşturmasına gizlilik kararı

Mersin’de boşanmak istediği Mustafa Ertürkoğlu tarafından öldürülen Cemile Ertürkoğlu cinayeti ile ilgili soruşturmaya gizlilik kararı konuldu

Mersin’in Akdeniz ilçesine bağlı Mahmudiye mahallesinde yaşayan Cemile Ertürkoğlu, boşanmak istediği Mustafa Ertürkoğlu tarafından 28 Kasım’da öldürüldü. Ertürkoğlu’nun evli olduğu Mustafa Ertürkoğlu, gözaltına alınıp sevk edildiği mahkemece tutuklandı. Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı da soruşturmaya gizlilik kararı koydu.

“Planlayarak öldürdü”

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre cinayetin yaşandığı günün sonraki akşamında Mustafa Ertürkoğlu’nun, kendi eşini aradığını belirten Cemile Ertürkoğlu’nun ağabeyi Cem Aslan yaşananları şöyle aktardı:

Mustafa eşimi arayıp, ‘Cemile 2 gündür eve gelmiyor. Ben karakoldayım. Cemile’nin eve gelmemesiyle ilgili de şu anda karakolda ifade veriyorum’ diyor. Eşim beni aradı. Ben de eşimi aldıktan sonra karakola gittim. Mustafa’nın karakolda ifade verdiğini duyduğum andan itibaren karakoldaki polislere, ‘Mustafa, kardeşimi öldürmüş olabilir’ diyerek şüphelerimi anlattım. Benim ifadem alınırken eşim Mustafa’ya ‘Mustafa oğlum Cemile iki gündür kayıpsa sen ne yapıyordun? Niye bize bildirmedin? Nasıl bu kadar rahat uyudun? diye soruyor. Mustafa da eşime ‘Abla ben rahat yatmadım ki. Hatta hiç yatmadım. Sabaha kadar evde temizlik yaptım’ diyor. Eşim de ‘Mustafa ne temizliği?’ diye soruyor. Mustafa da ‘Battaniyeleri, halıları ve yollukları yıkadım. Evi temizledim’ diyor.

Aslan, Mustafa Ertürkoğlu’nun, kardeşini planlayarak öldürdüğünü belirterek, “Bölgedeki tüm kamera kayıtlarının yerini biliyor ve ona göre hareket etmiş gibi hiçbir görüntüye de girmiyor. Mustafa bu olayı planlıyor” dedi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur