AKP için sorun yok: Donarak ölen askerlerle ilgili araştırma önergesini reddettiler

İyi Parti’nin Dersim’de operasyon bölgesinde donarak ölen iki askerle ilgili verdiği araştırma önergesi AKP’li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi 

İyi Parti milletvekili Lütfü Türkkan’ın Dersim’de operasyon sırasında donarak ölen askerlerle ilgili verdiği araştırma önergesi AKP’li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kamuoyundan yükselen eleştiriler karşısında “Şehitlerimizin üzerindeki ekipman, dünya standartları çerçevesindedir. Ağır kış şartları için özel üretilmiş ekipmanlardır” diyerek teçhizat eksiği gibi bir kusurları olmadığını savunmuş, Jandarma Genel Komutanlığı da basını davet ederek ekipmanları sergileyerek bir eksikleri olmadığını iddia etmişti.

MEĞER SOYLU’NUN HİÇ KUSURU YOKMUŞ, EKSİKLİK DONAN ASKERDEYMİŞ!

“Bize elbise falan filan bunu anlatma”

Devamında AKP grup toplantısında konuşan Tayyip Erdoğan da askerlerin neden donarak öldüğü konusuna açıklık getirmek yerine, durumu olağanlaştıran ve muhalefeti hedef alan bir açıklama yapmış, şunları söylemişti:

“Tunceli’de 2 askerimiz donarak şehit oldu. İçişleri Bakanımız detayları sabah anlattı. Elbisesi mi yoktu falan Bay Kemal buralarda uğraşıyor. Bak benim dedem Sarıkamış’ta donarak şehit oldu. Kurşunla şehit olmak da var, donarak olmak da. Bize elbise falan filan bunu anlatma. Askerimizin tüm teçhizatı en modern teçhizattır.”

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur