Urfa’da bir kişi daha geçim sıkıntısından kendini yakmak istedi

Urfa’da 20 Eylül’de ekonomik sıkıntılardan kaynaklı bedenini ateşe veren İbrahim Emektar’dan sonra, bugün de Tarım Reform Müdürlüğü işçisi Abdullah Çalışkan, aynı gerekçeyle kendini yakmak istedi

Tarım Reform Urfa İl Müdürlüğü’nde işçi olarak çalışan Abdullah Çalışkan (50), mesai başlangıç saatinde ekonomik sıkıntıları gerekçesiyle kendini yakmaya çalıştı. Mezopotamya Ajansı’nda yer alan haber göre Müdürlüğün bahçesinde üzerine yanıcı madde döken Çalışkan, iş arkadaşları tarafından engellendi. Olay yerine çağrılan sağlık ekipleri, polis gözetiminde Çalışakan’ı hastaneye götürdü.

Bir haftada ikinci kez…

Urfa’da AKP’li belediye başkanı ve milletvekillerinin katılımıyla yapılan aşure dağıtımına gelerek iş isteyen İbrahim Emektar isimli genç, belediye başkanı ile görüşemeyince “İşsizim ve açım” diyerek Topçu Meydanı’nda üzerine benzin döktü ve bedenini ateşe vermiş, vücudunda yanıklar oluşmuştu. Hastaneye kaldırılan Emektar’ın durumu ağır ve Malatya Turgut Özal Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavisi sürüyor. Emektar’ın bir kolunu kaybetme tehlikesi olduğu öğrenildi.

ERDOĞAN “KRİZ MRİZ YOK” DİYEDURSUN: İŞ İSTEYEN GENÇ REDDEDİLİNCE KENDİNİ YAKTI

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur