Kılıçdaroğlu, Kenan Evren’i hatırlatıp sordu: “Atatürk hisseleri Varlık Fonu’na mı devredilecek?”

Erdoğan’ın İş Bankası’ndaki Atatürk hisselerinin Hazine’ye devredilmesi çağrısına tepki gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Erdoğan acaba Türkiye Varlık Fonu’na devretmeyi mi düşünüyor?” diye sordu

Tayyip Erdoğan’ın İş Bankası’ndaki Atatürk hisselerinin CHP’den Hazine’ye geçirilmesi çağrısı yapması ve İş Bankası yönetiminin “Siyaset malzemesi değiliz” yanıtının ardından bir açıklama da CHP’den geldi.

Ankara’da gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin İş Bankası’ndan tek kuruş para almadığını, hisse ortağı da olmadığını, sadece hisse temsilcisi olduğunu söyledi.

Erdoğan’dan önce Kenan Evren’in de benzer bir yolu denediğini ve Atatürk hisselerini Hazine’ye devrettiğini ancak CHP’nin açtığı davayı kazandığını anımsatan Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

Türkiye’yi silah arkadaşları ile beraber savunan Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyetine herkesin saygı duyması lazım. İş Bankası yönetiminde bulunan arkadaşlar İş Bankası’nın işlerine, bankacılık işlerine karışmazlar. Sadece Mustafa Kemal Atatürk’ün hisselerini temsil etme onurunu taşırlar. Erdoğan neden böyle bir karar aldı onu da anlamıyorum. Onu acaba alıp Türkiye Varlık Fonu’na devretmeyi mi düşünüyor ona da bakmak lazım.

İlgili haberler:

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur