Kuşadası’nda göçmenleri taşıyan tekne battı: 7’si çocuk 9 kişi öldü

Aydın’ın Kuşadası ilçesinden Yunanistan’a geçmek isteyen göçmenleri taşıyan tekne alabora oldu, 7’si çocuk 9 kişi hayatını kaybetti

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, Aydın’ın Kuşadası ilçesinde göçmen taşıyan botun alabora olması sonucu, 9 kişi yaşamını yitirdi, 4 kişi kurtarıldı.

Kuşadası açıklarında bir botun alabora olduğu yönündeki ihbar üzerine Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurları bölgeye hareket etti. Bölgeye yakın kıyıya da çok sayıda ambulans sevk edildi.

İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, gece 03.25’te alınan ihbar üzerine bir helikopter, bir uçak, iki sahil güvenlik botu ve bir dalış timi bölgeye görevlendirildi. Arama kurtarma faaliyetleri sonucu 9 kişinin cansız bedenine ulaşıldı, 4 kişi kurtarıldı. Kurtarılanların ilk ifadelerine göre kayıp kişi bulunmadığı kaydedildi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı kara ve deniz ekipleri, bölgede arama kurtarma çalışmalarını sürdürdüğü, teknenin battığı bölgede dalış timi görevlendirildiği bildirildi. Öte yandan Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, ölenlerden 7’sinin çocuk, 2’sinin kadın olduğu bilgisini paylaştı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur