KHK’lere karşı direnişte 80. hafta: “İşimizi de ülkemizi de geri alacağız…”

KESK üyeleri direnişlerinin 80. haftasında bir kez daha OHAL döneminde KHK ile görevinden alınan kamu emekçilerinin işe iadesini istedi

KESK İstanbul Şubeler Platformu, Maltepe Beşçeşmeler’de bir basın açıklaması yaparak OHAL döneminde KHK’ler ile görevden uzaklaştırılan kamu emekçilerinin işe iadesini istedi.

Direnişlerinin 80. haftasında olduklarını belirten KESK üyeleri, “Bu süre içinde yaz, kış demeden, bayram seyran demeden bu alanlarda haksızlığı, hukuksuzluğu haykırdık bundan sonra da bundan vazgeçmeyeceğiz” dedi.

OHAL kaldırılsa da…

Direnişleri boyunca KHK mağduriyetlerinin giderilmesini istediklerini vurgulayan KESK üyeleri, hukuksuz KHK’lerin fiili sonuçları ortada durduğu sürece OHAL’in kaldırılmış olmasının bir anlam ifade etmediğini vurguladı.

Yeni rejimin demokrasiyi yok ettiğini, ne istikrar ne barış ne de güvenlik getirdiğini söyleyen emekçiler eylemlerini şu sözlerle noktaladı: “İşimizi geri alacağız, ülkemizi geri alacağız, demokrasiyi yeniden tesis edeceğiz. KESK bu zorlu mücadelede bir adım bile geri atmayacak.”

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur