Tarikat yurdunda kalan 118 öğrenci zehirlendi

İhsan Şenocak’ın derneğine ait yurtta kalan 118 öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Samsun’un 19 Mayıs ilçesindeki İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi’ne ait yurtta kalan 118 öğrenci, yedikleri yemekten sonra rahatsızlanınca gıda zehirlenmesi şüphesi ile hastaneye kaldırıldı.

​Evrensel’in haberine göre olay, Samsun’un 19 Mayıs ilçesinde bulunan İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi’nde meydana geldi. Yurtta yatılı kalan öğrenciler iddiaya göre dün akşam yemeğinden sonra mide bulantısı ve kusma şikayetiyle hastaneye gitti. Kısa sürede 118 öğrenci aynı şikayetle 19 Mayıs ve Bafra Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

Tedaviye alınan öğrencileri İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç ziyaret ederek sağlık durumları hakkında bilgi aldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri, öğrencilerin yediği yiyeceklerden numune alarak soruşturma başlattı.

Valilik: 29 hastamızın tedavileri devam ediyor

Samsun Valiliği, öğrencilerin gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırılmasıyla ilgili açıklama yaptı. Hastaneye başvuran öğrenci sayısının 118 olduğu belirtilen açıklamada, öğrencilerden 29’unun hastanedeki tedavilerinin sürdüğü belirtildi. Açıklama şöyle:

19 Mayıs ilçemizde bulunan özel bir yurtta kalan yatılı öğrenciler, mide bulantısı ve kusma şikayetleri sonucu zehirlenme şüphesiyle hastanelere sevk edilmiştir. Saat 13.40 itibariyle alınan bilgilere göre toplam başvuru sayısı 118’dir. Bu hasta başvurularının 100’ü 19 Mayıs Devlet Hastanesi’ne, 6’sı Bafra Devlet Hastanesi’ne, 12’si ise OMÜ Tıp Fakültesi’ne yapılmıştır. Şu an itibariyle, 89 hastamız taburcu edilmiş olup, 29 hastamızın da tedavileri devam etmektedir. Zehirlenme vakalarıyla ilgili adli ve idari tahkikat başlatılmıştır.

Derneğin kurucu başkanı İhsan Şenocak

İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi adlı dernek, “Yeniden İslâm Sadece İslâm” sloganıyla Samsun’da faaliyet gösteriyor. Dernek bünyesinde Kuran, hadis gibi derslerin yanı sıra akaid, tefsir, hadis, fıkıh, adab gibi dersler veriliyor.

Derneğin kurucusu ise kadın düşmanı açıklamalarıyla gündeme gelen İhsan Şenocak. İhsan Şenocak kadınların pantolon giymesinin zararlı olduğunu ve cehennemde cezalandırılacağına dair söylemleriyle gündeme gelmişti. Şenocak’ın pek çok kadın düşmanı açıklaması var.

Sendika.Org

 

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur