Ayvalık’tan Midilli’ye kaçak giden bot battı: Üçü bebek altı kişi öldü, bir kişi kayıp

Ayvalık’tan Midilli Adasına kaçak yolla giden, 16 kişinin bulunduğu bot alabora oldu. Üçü bebek, altı kişi öldü, bir kişi kayıp

Balıkesir’inAyvalık ilçesinden Yunanistan’ın Midilli Adası’na kaçak gitmek isteyen, 16 kişinin içinde bulunduğu şişme bot alabora oldu. Botun batmasıyla 3’ü bebek 6 kişi öldü, 1 kişi ise kayıp.

AA’nın haberine göre 16 kişiyi taşıtan şişme bot Ayvalık’ın Çıplak Ada açıklarında henüz belirlenemeyen bir nedenle alabora oldu.

Ayvalık Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesindeki botların devriye yaptığı saatlerde termal kameralarla belirlenen,  Fetullah Gülen’in kız kardeşinin damadı olduğu iddia edilen  İ.A.  ve esnaf olduğu belirlenen B.Ç. denizde kurtarıldı.

Kurtarılanların alabora olan botta toplam 16 kişi olduklarını ifade etmesinin ardından Ayvalık Sahil Güvenlik Komutanlığı, Ayvalık Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü çalışma başlattı. Çalışma sonucu üç bebek ve üç yetişkin denizde boğulmuş bulundu, dokuz kişi kurtuldu, bir kişi ise hala kayıp.

Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, 16 kişiden ikisinin Midilli’ye kaçak gidişi organize eden ekipten olduğu bilgisini verdi. Botta bulunanların “FETÖ” üyeliği ile itham edildikleri için kaçmaya çalıştıkları öne sürüldü.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur