Sarıgazili veliler: “İmam Hatip değil Anadolu lisesi istiyoruz”

İstanbul’un Sancaktepe ilçesinde veliler “İmam Hatip değil Anadolu Lisesi istiyoruz” talebi ile Demokrasi Caddesi’nde yeryüzü sofrası kurdu

İstanbul’un Sancaktepe ilçesinde bulunan Sarıgazi Mahallesi velileri Demokrasi Caddesi’nden “İmam Hatip değil Anadolu lisesi istiyoruz” diyerek yeryüzü sofrası kurdu. Veliler yaptıkları açıklamada Sancaktepe’de 19 mahallenin bulunduğunu, mahallede bir tane Anadolu Lisesi bulunduğu ve 11’inde ise lise olmadığını belirtti.

Veliler yaptıkları açıklamada şunları söyledi:

Bu yıl 7 bin ortaokul öğrencisi mezun olacak. Adrese dayalı bu çapsız eğitimde sadece çok zorlanması halinde diğer liselerle toplam 2 bin öğrenci yerleşecek geri kalan 5 bin öğrenci ne olacak? Bu sistemin ne getireceği ortadadır. İmam Hatip liselerinin sayısı 2012 yılından 2016 yılına kadar iki kat artarak 708’den bin 408’e çıktı.

Bizler Sarıgazili veliler olarak çocuklarımızın hayallerini mesafelere çemberlere kurban etmeyeceğiz. Çocuklarımız için birleştik. Ancak bir arada olursak çocuklarımızın geleceğini kurtarırız. Seni bir olmaya çağırıyoruz! Bizler çocuklarımızın hayal ettikleri gelecek için, eşit ve bilimsel bir eğitim için Sarıgazi’de Anadolu Lisesi istiyoruz!

Sarıgazili veliler yapılan etkinlik sonrasında Anadolu Lisesi taleplerini görüşmek için Perşembe günü saat 13.00’da Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde buluşmaya çağırdı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur