Özgür Gündem İmtiyaz Sahibi Kemal Sancılı ve Yazıişleri Müdürü Reyhan Çapan tutuklandı

Kanun Hükmünde Kararname ile (KHK) kapatılan Özgür Gündem İmtiyaz Sahibi Kemal Sancılı ve Yazıişleri Müdürü Reyhan Çapan tutuklandı

Önce mahkeme kararıyla daha sona Kanun Hükmünde Kararname ile (KHK) kapatılan Özgür Gündem İmtiyaz Sahibi Kemal Sancılı ve Yazıişleri Müdürü Reyhan Çapan tutuklandı.

Sancılı’nın önceki gün Edirne’nin İpsala ilçesinde gözaltına alındığı öğrenildi. 2 gündür gözaltında bulunan Sancılı, emniyetteki işlemlerinin ardından İpsala Adliye’sine getirildi. Mahkemeye çıkarılan Sancılı tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne gönderildi.

Artvin Hopa’da gözaltına alınan Özgür Gündem gazetesi Yazıişleri Müdürü Reyhan Çapan, aldığı para cezaları ve 1 yıl 3 aylık hapis cezası nedeniyle tutuklandı. Özgür Gündem gazetesinde yazıişleri müdürlüğü yaptığı dönemde hakkında açılan bir davada aldığı 1 yıl 3 aylık hapis cezasının kesinleşmesi Çapan’ın tutuklanmasına gerekçe yapıldı. Çapan’ın aldığı para cezaları da hapis cezasına çevrildi. Artvin Cezaevi’ne gönderilen Çapan’ın önümüzdeki günlerde Sivas Kadın Açık Cezaevi’ne gönderileceği belirtildi.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı 

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur