Ahmet Hakan’ın hedef gösterdiği oyuncu Barış Atay gözaltına alındı

Somalı madenciyi tekmeleyen Yusuf Yerkel’in ‘özür’ açıklamasına tepki gösterdikten sonra hedef haline getirilen Barış Atay gözaltına alındı

Oyuncu Barış Atay bu sabah gözaltına alındı. Soma Katliamı’nda madenci Erdal Kocabıyık’ı tekmeleyen dönemin Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel’in “özür” açıklamasına tepki gösterdikten sonra hedef haline getirilen Atay’ın sabah saat 06.00 civarında evinden gözaltına alındığı bildirildi.

Avukat Efkan Bolaç, Evrensel’e yaptığı açıklamada Atay’ın Fatih Vatan Caddesi üzerindeki Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne götürüldüğünü, gözaltı gerekçesinin henüz açıklanmadığını söyledi.

Sabah saatlerinde gözaltına alınan Atay, savcılık ifadesi için Çağlayan Adliyesi’ne sevk edildi. Soruşturmayı yürüten savcılık Atay’ın telefonunu incelenmesi için emniyete gönderdi. Atay da bu işlemlerin tamamlanması için emniyete geri götürüldü. Atay bu geceyi emniyette geçirecek.

Bolaç, gözaltı gerekçesinin son günlerde yaşanan tartışmalarla ilgili olmasının yüksek ihtimal olduğunu söyledi ve evde arama yapılmadığını belirtti.

Kaynak: Evrensel 

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur