Muhalefeti sansürleyen TRT hakkında suç duyurusu: “Bir yurttaş olarak hak kaybına uğruyorum”

Bir yurttaş, muhalefetin cumhurbaşkanı adaylarının seçim çalışmalarını ekrana taşımayarak hak kaybına yol açtığı gerekçesiyle TRT hakkında suç duyurusunda bulundu

TRT’nin Saray medyasından farksız bir biçimde muhalefetin cumhurbaşkanı adaylarına ve seçim çalışmalarına yer vermemesi vatandaşlardan da tepki almaya başladı.

Sözcü’nün haberine göre; İsmail Saygılı adlı bir vatandaş, muhalefetin cumhurbaşkanı adaylarının seçim çalışmalarını ekrana yansıtmayarak hak kaybına uğrattığı gerekçesiyle TRT hakkında suç duyurusunda bulundu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusu yapan Saygılı, dilekçesinde şöyle dedi:

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) bir kamu kurumu basın yayım organıdır. Basın demokratik toplumlarda dördüncü kuvvettir. TRT, halkın ortak sesi ve yöneticilerin gözü kulağıdır. Kamu kurumu olması nedeniyle kanun, tüm halkımızın vergileriyle ve her vatandaşın tükettiği elektrik bedeli üzerinden gelir sağlamaktadır. Hem kanun hem de icra cebir vergi nedeniyle TRT, her haber ve yayımlarında 80 milyon vatandaşa karşı sorumludur. Bir yurttaş olarak ben, TRT’nin cumhurbaşkanı adaylarının mitinglerine ve basın toplantılarına yer vermemesi nedeniyle hak kaybına uğramaktayım.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur