İyi Parti standına silahlı ve bıçaklı saldırı: 1’i ağır 5 kişi yaralandı

İyi Parti Bağcılar İlçe Teşkilatı’nın, Bağcılar Meydanı’nda seçim çalışmaları yürüttüğü standı silahlı ve bıçaklı saldırıya uğradı. 1’i ağır 5 kişi yaralandı

Yeni Çağ gazetesinin haberine göre, İyi Parti Bağcılar İlçe Teşkilatı’nın Bağcılar Meydanı’nda açtığı seçim standına bıçaklı ve silahlı saldırı düzenlendi. Saldırının İyi Parti standının karşısında bulunan MHP standında toplanan yaklaşık 100 kişilik grup tarafından yapıldığı iddia edildi.

Yaşanan arbedede İyi Partili 4 kişi bıçakla, 1 kişi ise silahla yaralandı. Bıçaklı saldırıya uğrayan kişilerden birinin durumunun ağır olduğu ve Çapa Tıp Fakültesi’ne sevk edildiği bildirildi.

İyi parti’den ilk açıklama

İyi Parti’den konuya ilişkin ilk açıklama geldi. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, “Bağcılar teşkilatımıza yapılan bu vahşi saldırıyı şiddetle kınıyorum. Yaralı ilçe başkanımız, gençlik kolu başkanımız ve partililerimize acil şifalar diliyorum. Genel Başkanımızdan başlayarak her kademeden partilimiz olayın takipçisidir. Hesap hukuk karşısında sorulacaktır” ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili bir açıklama da İyi Parti İstanbul İl Başkanı Ersin Beyaz’dan geldi. Beyaz, “İyi Parti Bağcılar İlçe Başkanlığımıza ait standa karşı gerçekleştirilen saldırı demokrasimize ve özgürlüklerimize yönelik hain bir girişimdir. Tüm yaralılarımız ile birlikte bizde hastanedeyiz, yanlarındayız. Bu saldırının peşini bırakmayacağız. Hukuk önünde hesabını soracağız” şeklinde paylaşımda bulundu.

“REİSÇİLER”, KIZILAY’DA SAADET PARTİSİ’NİN İMZA STANDINA SALDIRDI

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur