İnce “Mitingi vermeyen kanalın önünde miting yapacağım” dedi, CNN Türk yayını kesti

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Amasya mitinginde Saray medyasını eleştirdi, “Mitingi vermeyen kanalın önünde miting yapacağım” dedi, CNN Türk yayını kesti

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçim mitingi için Amasya’daydı.

Fox TV’deki söyleşisinde “Demirel, Özal nasıl gittiyse Erdoğan da öyle gidecek” demesinin AKP medyasında “Özal öldürüldü, İnce ne demek istedi” sözleriyle yer bulmasına değinen İnce, “Bunlar ne içiyorlar doğrusu merak ediyorum. Seçimle gelen seçimle gider” dedi.

“Erdoğan’ın derdi Filistin değil, 24 Haziran”

İnce, Erdoğan’ın Filistin-İsrail politikasını ise şu sözlerle eleştirdi:

Hükümete diyoruz ki; yapma, etme. Gel İsrail mallarını boykot et. ‘Edemem’ diyor. Ticareti kes? ‘Kesemem’ diyor. Petrol taşımacılığı yapma? ‘Olmaz’ diyor. Mavi Marmara’da aldığın 20 milyonu geri ver? ‘Veremem’ diyor. E ne yapacaksın İsrail’e karşı? Hiçbir şey yapmıyorsun. Yapacağı tek şey miting! Çünkü derdi Filistin’deki Müslümanlar değil, 24 Haziran’daki seçim.

İnce, ataması yapılmayan binlerce öğretmenin sorununu çözeceklerini, polislere sendika hakkı vereceklerini, Merkez Bankası’nı bağımsız kılacaklarını, ekonomiye güven aşılayacaklarını, Türkiye’nin yerle bir olan itibarını tesis edeceklerini de ifade etti.

“Mitingi vermeyen kanalın önünde miting yapacağım”

İnce, mitinginin sonunda sözü medyaya getirdi. Dünyanın neresinde medya varsa kendileriyle söyleşi yaptığını ancak Türkiye’deki medyanın muhalefet adaylarını görmezden geldiğini belirten İnce, “Amasya’dan söylüyorum; bu mitingi vermeyen hangi kanalsa önünde miting yapacağım” dedi.

İnce, bu sözleri sarf ettiği sırada CNN Türk yayını kesti.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur