Her seçim dönemi eşitsiz yayın yapan televizyonu #KapatGitsin

24 Haziran seçimleri yaklaşırken medyanın muhalif seslere yer vermemesi protesto ediliyor. Saat 20.00’den itibaren yurttaşlar havuz medyasına karşı televizyonlarını kapatarak ve parklarda buluşuyor

24 Haziran seçimleri yaklaşırken medyanın muhalif seslere yer vermemesi protesto ediliyor. Saat 20.00’den itibaren yurttaşlar havuz medyasına karşı televizyonlarını kapatarak ve parklarda buluşuyor.

Kampanyanın çağrıcısı olan Birleşik Haziran Haraketi, “Öyleyse #KapatGitsin” başlığıyla bir açıklama yayımladı. Açıklamada “Türkiye, AKP-MHP eliyle baskın bir seçime giderken medyada tek seslilik hâkim kılınmaya çalışıyor. AKP medyanın yüzde 96’sını kontrol ediyor. Televizyonlar tek bir adayın propaganda araçlarına dönmüş durumda. Referandumda bu ülkenin en az yarısının oy verdiği HAYIR seçeneği nasıl yok sayıldıysa şimdi de T A M A M diyenlerin sesi kısılıyor” denilerek kampanyanın neden yapıldığına ilişkin ifadeler yer aldı.

#KapatGitsin kampanyası twitter ve sosyal medyada da geniş karşılık buldu. Türkiye gündeminde birinci sıraya oturan #KapatGitsin kampanyası hakkında yapılan paylaşımlardan bazıları şöyle:

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur