HDP milletvekili aday listesinin tamamı

HDP, milletvekili aday listesini YSK’ye sundu. HDP’nin milletvekili adaylarını illerin alfabetik isimlerine göre tam listesi şöyle:

HDP’DE DE LİSTE NETLEŞMEYE BAŞLADI: BULDAN İSTANBUL’DAN, TEMELLİ VAN’DAN ADAY

Adana

  1. Tülay Hatimoğulları
  2. Kemal Peköz
  3. Sever Uzun
  4. Barış Karabıyık
  5. Songül Aydın
  6. Zeynel Kete
  7. Beritan Önen
  8. Ahmet Kılıç
  9. Rozerin Tosun
  10. İbrahim Yakut
  11. Türkan Bakır
  12. Cemil Özen
  13. Zozan Efetürk
  14. Ömer Uluçay
  15. Deniz Varol

Adıyaman

  1. Hasan Basri Yorulmaz
  2. Hayriye Korkmaz
  3. Mahmut Özdemir
  4. Birsen Tunç
  5. Mehmet Selim Özbek

Afyon

  1. Nevin Aytekin
  2. Mehmet Şerif Çelik
  3. Belma Koray
  4. Mehmet Emin Gerz
  5. Gülseren Karataş
  6. İsmail Yılmaz

Ağrı

  1. Berdan Öztürk
  2. Dirayet Dilan Taşdemir
  3. Dalha Kaya
  4. Keziban Dumlu

Aksaray

  1. Seyit Mehmet Keskin
  2. Cihan Yılmaz
  3. Şükran Acar
  4. Ahmet Demir

Amasya

  1. Hamza Yılmaz
  2. Mithat Çelik
  3. Cemal Kirli

Ankara 1. Bölge

  1. Filiz Kerestecioğlu
  2. Eşref Kiraz
  3. Emine Kaya
  4. İshak Kocabıyık
  5. Döndü Ceren Şimşek
  6. Gazi Oti
  7. Cennet Avcı
  8. Ceyhun Akın
  9. Dilek Ertürk
  10. Erdem Ört
  11. Ebru Demir
  12. Remziye Güçlü
  13. Erdal Ataş

Ankara 2. Bölge

  1. Nuray Türkmen Canlı
  2. İstek Usalp
  3. Vahile İlgün
  4. Haydar Arslan
  5. İpek Gür
  6. Nurhayat Emire
  7. Mustafa Demir
  8. Nilgün Yılmaz
  9. Rojan Mamo
  10. Bahyettin Batur
  11. Ömer Çelik

Ankara 3. Bölge

  1. Veli Saçılık
  2. Nazım Karakurt
  3. Şehriban Leyla Çetinbaş
  4. Haydar Üstündağ
  5. Hülya Fırat
  6. Mehmet Zarif Kesiciler
  7. Fatma Koçyiğit Öner
  8. İsmet Yalçınkaya
  9. Tülya Sönmez Aytekin
  10. Fatma Kızılöz
  11. İlyas Kurt
  12. Yiğit Öztürk

Antalya

  1. Kemal Bülbül
  2. Deniz Yıldırım
  3. Erdal Gilgil
  4. Hadi Cin
  5. Nigar Duru
  6. İhsan Nergiz
  7. Filiz Aslan
  8. Veysel Akboğa
  9. Meral Geylani
  10. Hakkı Bulut
  11. Hülya Hasbay
  12. Orhan Gümüş
  13. Hülya Bayar
  14. Salih Varol
  15. Gülsüm Güzel
  16. Berivan Temel

Ardahan

  1. Taşkın Aktaş
  2. Yaşar Kaya

Artvin

  1. Recep Demirci
  2. Emin Ekinci

Aydın

  1. Ferhat Tunç
  2. Ayfer Demirel
  3. Doğan Açığ
  4. Özlem Tunç
  5. Mehmet Celal Gümüş
  6. Semra Başaran
  7. Şahin Koç
  8. Bahaeddin Yağarcık

Balıkesir

  1. Nesibe Yöyler
  2. Şahin Çoban
  3. Yurdanur Güven
  4. Hüseyin Gevher
  5. Fadime Kam Temel
  6. Halil Ersan Bekçi
  7. Zehra Baba
  8. Yahya Anık
  9. Kenan Yağız

Bartın

  1. Yılmaz Topaloğlu
  2. Şayeste Salmanoğlu

Batman

  1. İdris Baluken
  2. Feleknas Uca
  3. Necdet İpekyüz
  4. Ayşe Acar Başaran
  5. Şükrü Baytar

Bayburt

  1. Şemsettin Takva

Bilecik

  1. Fehmi Korkmaz
  2. Muazzez Parıltı

Bingöl

  1. Erdal Aydemir
  2. Nihat Aksoy
  3. Gülistan Azak

Bitlis

  1. Mahmut Celadet Gaydalı
  2. Zahit Mutlu
  3. Sevda Tabak Yamaç

Bolu

  1. Kenan Balta
  2. Gönül Gölbaş Sevdinoğlu
  3. Rumet Serhat

Burdur

  1. Bekir Çiçek
  2. Taner Taş
  3. İsmail Gelturan

Bursa 1. Bölge

  1. Yüksel Akgün
  2. Aygün Saklı
  3. Mustafa Yağcı
  4. Aynur Yılmaz
  5. Saffet Pehlivan
  6. Raife Güven
  7. Ahmet Okumuş
  8. Mehmet Sait Yüksel
  9. Cemal Hazar
  10. Zeki Soydüşen

Bursa 2. Bölge

  1. Mehmet Emin Adıyaman
  2. Metin Kılıç
  3. Elif Çubuklugil
  4. Cahit Kırkazak
  5. İpek Akman
  6. Nüfer Ocaklı
  7. Cemile Ösün
  8. Mehmet Nedim Korkmaz
  9. Kemal Doğan
  10. Samet Kargalı

Çanakkale

  1. Bülent Köreği
  2. Adile Yalçın
  3. Mustafa Bilgiç
  4. Zübeyir Özkaya

Çankırı

  1. Nazlı Çoban
  2. Hüseyin Yekta Erpolat

Çorum

  1. Bektaş İlhan Eke
  2. Hasan Satılmış
  3. Hasan Çelik
  4. Erdoğan Serin

Denizli

  1. Şerife Yıldırım
  2. Nebi Ebci
  3. Ayşe Levzan Süzük
  4. Cevat Barin
  5. Ayşe Özay
  6. Musa Aydın
  7. Perihan Uge
  8. Birhat Demir

Diyarbakır

  1. Adnan Selçuk Mızraklı
  2. Salihe Aydeniz
  3. İmam Taşçıer
  4. Remziye Tosun
  5. Hişyar Özsoy
  6. Semra Güzel
  7. Garo Paylan
  8. Dersim Dağ
  9. Musa Farisoğulları
  10. Abdurrahim Durmuş
  11. Mehmet Temizyüz
  12. Ferda Fahiroğlu Akın

Düzce

  1. Yahya Macit
  2. Sema Güneş
  3. Mehmet Şerif Orgun

Edirne

  1. Murat Amil
  2. Hanım Güzel
  3. Serdal Zımba
  4. Hasan Atik

Elazığ

  1. Cevdet Konak
  2. Selma Metin
  3. Nevzat Beritanlı
  4. Yaprak Filiz
  5. Kutbettin Akan

Erzincan

  1. Pınar Aytekin Özgüç
  2. İbrahim Bozkurt

Erzurum

  1. Mehmet Kasım Fırat
  2. Zeliha Dündar
  3. Faruk Çınar
  4. Saffet Polat
  5. Cüneyt Laloğlu
  6. Barış Kemaloğlu

Eskişehir

  1. Hüseyin Demir
  2. Nurten Özer Uluçelebi
  3. Kerem Keskin
  4. İlkay Abay
  5. Hüseyin Özerdoğan
  6. Günay Uyar
  7. Vedat Aslan

Gaziantep

  1. Mahmut Toğrul
  2. Bedriye Yorgun
  3. Mehmet Karayılan
  4. Atiye Okay
  5. Osman Demirci
  6. Güler Erat
  7. Kemal Akbulut
  8. Umut Baran
  9. Musa Aydın
  10. Fatma Lebe
  11. Selman Tutumlu
  12. Birgül Yıldırım
  13. Agit Erkan
  14. Şahap Yıldırım

Giresun

  1. Halil Karavelioğlu
  2. Alican Çakır
  3. Nuriye Pervin Başer
  4. Şenel Öztürk

Gümüşhane

  1. Seyit Kartal
  2. Yılmaz Taş

Hakkari

  1. Leyla Güven
  2. Sait Dere
  3. Özgür Zeydanoğlu

Hatay

  1. Barış Atay
  2. Hülya Kavuk
  3. Kerem Nalbant
  4. Fatma Özdemir
  5. Servet Kavukoğlu
  6. Kadriye Turhan
  7. Yılmaz Bayram
  8. Gülüzar Işık Çay
  9. Mithat Mirioğlu
  10. Naim Özbek
  11. Paraşin Gümüş

Iğdır

  1. Kıznaz Türkeli
  2. Habip Eksik

Isparta

  1. Mevlüt Sabuncu
  2. Celal Çiçek
  3. Ayşegül Korkutan
  4. Ebubekir Gönan

Mersin

  1. Fatma Kurtulan
  2. Rıdvan Turan
  3. Atilla Güney
  4. Fatmagül Demrtağ
  5. Mehmet Şirin Kaya
  6. Eylem Gençer
  7. Mehmet Alış
  8. Elif Aslan
  9. Hüseyin Gür
  10. Şerif Durmaz
  11. Filiz Yılmaz
  12. İbrahim Uzun
  13. Reşat Aşan

İstanbul 1. Bölge

  1. Pervin Buldan
  2. Musa Piroğlu
  3. Erkan Baş
  4. Erol Katırcıoğlu
  5. Sema Uçar
  6. Atila Özdoğan
  7. Sultan Karasu
  8. Tuncay Gökçe
  9. Aylin Hacaloğlu
  10. Emre Sarıgül
  11. Ertan Hamitoğlu
  12. Şehriban Alkış
  13. İshak Karakaş
  14. Yaşar Meral Çakıcı
  15. Recep Yılmaz
  16. Nurullah İşlek
  17. Cansu İrem Kalender
  18. Kuvvet İhsan Lordoğlu
  19. Engin Aras
  20. Mihriban Deniz Nar
  21. Servet Güngördü
  22. Irmak Dumlupınar
  23. Eylem Saruca
  24. Murat Gülener
  25. Tülay Aydın
  26. Veysi Yaklav
  27. Günay Karaoğlan
  28. Alya Akkuş
  29. İlhan Çelik
  30. Melekfer Borak Turgut
  31. Mehmet Karaaslan
  32. Kemal İşler
  33. Dürdane Bulgan
  34. Emine Karaaslan Ateş
  35. Sabri Ahı

İstanbul 2. Bölge

  1. Ahmet Şık
  2. Oya Ersoy
  3. Hüda Kaya
  4. Mustafa Avcı
  5. Tülay Korkutan
  6. Ali Rıza Bilgili
  7. Ayşe Berktay
  8. Gülsüm Ağaoğlu
  9. Gürşenay Dalveren
  10. Hasan Özgüneş
  11. Mehmet Güler
  12. Ludmilla Büyüm
  13. Hacer Elçin
  14. Fener Günana
  15. Celal Alphan
  16. Musa Kılıç
  17. Şadi Özdemir
  18. Türkan Bingöl
  19. Servet Güzel
  20. Işıl Hacıarifkaptanoğlu Karababa
  21. Mehmet Tayyip Arslan
  22. Ozan Özgener
  23. Dilber Arslan
  24. Musa Değirmenci
  25. Dürdane Nilsu Yürür
  26. Adnan Bulut
  27. Maşallah Köysü
  28. Rohani Çiçeklidal

İstanbul 3. Bölge

  1. Turgut Öker
  2. Dilşat Canbaz Kaya
  3. Saruhan Oluç
  4. Ali Kenanoğlu
  5. Züleyha Gülüm
  6. Abdulhakim Daş
  7. Elif Bulut
  8. Celalettin Can
  9. Canşah Çelik
  10. Fevzi Gerçek
  11. Gülseren Kaya
  12. Ekrem Baran
  13. Ayşe Karadağ
  14. Mehmet Dalkıran
  15. Muazzez Töre
  16. Aytekin Akdemir
  17. Pınar Gezik
  18. Kazım Şaroğlu
  19. Belçim Oktan
  20. Hüsnü Taş
  21. Songül Büyükpınar
  22. Süleyman Özkan
  23. Gülfıraz Sağlık
  24. Mehmet Peker
  25. Dilek Ulaş
  26. Enver Dursun
  27. Aslı Yağcı
  28. Rıdvan Öztürk
  29. Laika Taka
  30. Mesut Aldagül
  31. Rojda Taşdemir
  32. Serkan Yılmaz
  33. Büşra Berna Toprak
  34. Yusuf Yalvaç
  35. Zerrin Oğlağu

İzmir 1. Bölge

  1. Serpil Kemalbay
  2. Nurettin Turğay
  3. Yalçın Yanık
  4. Rahime Turan
  5. Hüseyin Çağlar
  6. Mervan Sıncar
  7. Ceyhan Akay
  8. Halime Akdağ
  9. Ferzende Deniz
  10. Elfesye Nas
  11. Tamer Aydın
  12. Selman Yıldırım
  13. Kamuran Akkuş
  14. Hayri Etyemez

İzmir 2. Bölge

  1. Murat Çepni
  2. İdil Uğurlu
  3. Ayşe Yılmaz
  4. Mehmet Aker
  5. Cemile Aydın
  6. Süleyman Gündüz
  7. Gönül Aygün
  8. Orhan Ayhan
  9. Derkay Tan
  10. Mahsun Korkmaz
  11. Behiye Ertaş
  12. Ekrem Can Alaygut
  13. Abdullah Akdeniz
  14. Edip Kaya

Kahramanmaraş

  1. Hüseyin Bakır
  2. Meryem Yıldız
  3. Rauf Tepe
  4. Sevgi Borak
  5. Şahin Şancı
  6. Tülay Kılınç Deniz
  7. İnanç Yıldız
  8. Recep Kaya

Karabük

  1. Ensar Topal
  2. Mustafa Özsoy
  3. Derya Göçtürk

Karaman

  1. Cemil Yalçın
  2. Ayşe Durunesil
  3. Remzi Gökdağ

Kars

  1. Ayhan Bilgen
  2. Arzu Muco
  3. Bişar Abdi Alınak

Kastamonu

  1. Hüseyin Gökoğlu
  2. İsmail Çavğa
  3. Azat Avcı

Kayseri

  1. Kadri Erener
  2. Eylem Cengiz
  3. Kenan Maraşlı
  4. Mustafa Öçal
  5. Niyazi Yalçınkaya
  6. Nuran Ergen Kılıç
  7. Zenun Orta
  8. Zilan Yılmaz
  9. Suat Demir
  10. Fevzi Polat

Kırıkkale

  1. Doğan Anğay
  2. Rıfat Roni
  3. Tekyeddin Aktaş

Kırklareli

  1. Faruk Özdel
  2. Diren Cevahir Şen
  3. Yakup Aslan

Kırşehir

  1. Gökhan Akın
  2. Heliz Abı

Kilis

  1. Kasım Kısa
  2. Ezel Aydın

Kocaeli

  1. Ömer Faruk Gergerlioğlu
  2. Fatma Yıldırım
  3. Kureyş Bilgiç
  4. Yasemin Üçer
  5. Ali Dursun Buğdacı
  6. Meryem Demir
  7. Alaattin Enül
  8. Ferhat Demirelli
  9. Murat Ozan
  10. Damla Bağcı
  11. Necati Altıntoprak
  12. Sevican Yaşar
  13. Kadir Yıldırımer

Konya

  1. Bülent Kılıç
  2. Berna Çelik
  3. Eylül Yaylacı
  4. Gıyasettin Almaz
  5. Jiyan Huri Yalçın
  6. Ramazan Ot
  7. Bahar Ekinci
  8. Orhan Karaca
  9. Osman Karaman
  10. Hanifi Karaca
  11. Abdurrahman Arslan
  12. Mehmet Yönet
  13. Hasan Gebeşoğlu
  14. Mehmet Sait Koyuncu
  15. Cahit Babahan

Kütahya

  1. Abdurrahman Adıyaman
  2. Harun Gündüz
  3. Savaş Babur
  4. Gökhan Alkan
  5. Şehmus Çelik

Malatya

  1. Mehmet Tuncel
  2. Jiyan Taş
  3. Kemal Gedik
  4. Fatma Alataş
  5. Hüseyin Kılınç
  6. Sinan Öztürk

Manisa

  1. Lezgin Botan
  2. Birgül Sağsöz
  3. Adnan Mankan
  4. Hasret Aslan
  5. Cevdet Yıldız
  6. Bayram Sönmez
  7. Abidin Padak
  8. Nihat Yıldırım
  9. İhsan Çağa
  10. Veysi Durgut

Mardin

  1. Mithat Sancar
  2. Pero Dündar
  3. Tuma Çelik
  4. Ebru Günay
  5. Gülbin Şahin Dağhan
  6. Dilaver İnal

Muğla

  1. Sultan Özcan
  2. Hüsran Belgin Koç
  3. Yılmaz Yüksel
  4. Ebru Demir
  5. Kemal Koç
  6. Sebahat Fırat
  7. Abdullah İpekli

Muş

  1. Gülistan Kılıç Koçyiğit
  2. Mensur Işık
  3. Şevin Coşkun
  4. Adnan Topçu

Nevşehir

  1. İrfan Turan
  2. Bedrettin Eser
  3. Kevser Yalçın

Niğde

  1. Mehmet Salih İtah
  2. İbrahim Avşar
  3. Ümran Baturay

Ordu

  1. Mesut Bilgi
  2. Bayman Kuşman
  3. Ruken Kayaalp
  4. Şevder Yandı
  5. Çetin Kaplan
  6. Tahsin Timur

Osmaniye

  1. Ahmet Eken
  2. Müslüm Çağan
  3. Derya Turhan
  4. Celal Eker

Rize

  1. Necmettin Durmuş
  2. Köna Hazar Özsoy
  3. Sevgi Evren Köroğlu

Sakarya

  1. Çiçek Arıç
  2. Hividar Tangüner
  3. Hüseyin Kaya
  4. Gaye Çalışkan
  5. Kemal Aktaş
  6. Derya Bingöl
  7. Haydar Erol

Samsun

  1. Mediha Oya Yağcı
  2. Celal Kocabıyık
  3. Efram Vayiç
  4. Ali Dursun Kurt
  5. Fikri Yolaydın
  6. Kubilay Öztürk
  7. Cemil Aksu
  8. Sevda Özbek Yakut
  9. Yusuf Kır

Siirt

  1. Meral Danış Beştaş
  2. Sıdık Taş
  3. Hayrettin Şen

Sinop

  1. Ayşe Gül Kafkas
  2. Sefa Öztürk

Sivas

  1. Rıza Karaman
  2. Hüseyin Özcan
  3. Şener Ünat
  4. Hakkı Azarak
  5. Ruken Koyun

Şanlıurfa

  1. Nimetullah Erdoğmuş
  2. Ayşe Sürücü
  3. Nusrettin Maçin
  4. Ömer Öcalan
  5. Aliye Kızıldamar
  6. İsmail Kaplan
  7. Roza Yazmacı
  8. Yusuf Yetim
  9. Songül Arpa
  10. Orhan Özkan
  11. Elif Rojda Talar
  12. Celaleddin Erkmen
  13. Meral Balter
  14. Bişar Tüysüz

Şırnak

  1. Abdullah Güngen
  2. Leyla Birlik
  3. Hüseyin Kaçmaz
  4. Nuran İmir

Tekirdağ

  1. Salim Kaplan
  2. Feray Mertoğlu
  3. Hüseyin Eriş
  4. Gurbet Demirhan
  5. Erhan Gövercin
  6. Halime Tunç
  7. Tekin Çatalkaya

Tokat

  1. Erdal Bektaş
  2. Rana Rende
  3. Namet Ertoğan
  4. Muhammet Veysel Yıldız
  5. Servet Yüksel

Trabzon

  1. Hüseyin Taka
  2. Ahmet Kazar Dilaver
  3. Kader Uzun Madenkuyu
  4. Nurettin Karadeniz
  5. Güven Atabay
  6. Dursun Ali Kurt

Tunceli

  1. Alican Önlü
  2. Meral Hanbayat Yeşil

Uşak

  1. Süleyman Sözkesen
  2. Şükran Sarı
  3. Memet Latif Yıldırım

Van

  1. Sezai Temelli
  2. Bedia Özgökçe Ertan
  3. Murat Sarısaç
  4. Muazzez Orhan
  5. Tayyip Temel
  6. Cengiz Çiçek
  7. Mukaddes Karakoç
  8. Asuman Yılmazer

Yalova

  1. Ali Fuat Hatip
  2. Hediye Polat
  3. Abdurrazak Ekinci

Yozgat

  1. Yusuf Aran
  2. Mehmet Şirin Erez
  3. Deniz Öztürk
  4. Cem Eren Aslan

Zonguldak

  1. Mehmet Zeki Salmanoğlu
  2. Bedirhan Güneş
  3. Evliya Güdan
  4. Asya Gezer
  5. Fevzi Kaya

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur