Hakim, adliyede Ankara Barosu Başkanı’na saldırdı

Ankara Adliyesi’nde görevli hakim Abdülvahap Dabakoğlu önce avukatları duruşmadan attı, sonra duruma tepki gösteren Ankara Barosu Başkanı Hakan Canduran’a saldırdı

Ankara Adliyesi’ndeki 12. İş Mahkemesi’ndek bir duruşmada hakim Abdülvahap Dabakoğlu, hiçbir gerekçe göstermeden avukatları mahkeme salonundan dışarı attı.

Tesadüfen orada olan ve meslektaşlarının salondan atıldığına tanık olan Ankara Barosu Başkanı Hakan Canduran, hakim Dabakoğlu’nun yanına giderek “Neden avukat arkadaşlarımıza böyle davranıyorsunuz?” diye sordu. Dabakoğlu ise “Sen kimsin?” diyerek Canduran’ın üzerine yürüdü.

Baro başkanı, “Böyle bir üslupla olmaz, ‘siz’ diyeceksiniz” deyince hakim Dabakoğlu, “Senin hiçbir yetkin yok” diye bağırdı. Canduran ise “Avukatın olduğu her yerde yetkiliyim” diye yanıt verdi.

Dabakoğlu, salona dönüp duruşmayı yeniden başlattı ve daha önce salondan attığı avukatları yeniden çağırdı. Canduran, durumdan memnuniyetini belli etmek için “Evet, işte böyle olmalı” deyince hakim Dabakoğlu üstündeki cübbesiyle Canduran’a saldırdı.

Avukatlar ise Dabakoğlu’na tepki gösterdi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur