HaberTürk ve CNNTürk, İnce’nin mitingi sırasında Bilal oğlanın festivalini yayımladı

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Edirne mitinginde konuşurken HaberTürk ve CNNTürk bu defa da Bilal Erdoğan’ın Etnospor Kültür Festivali’ni yayımladı

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, HDP’nin tutuklu cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ı ziyaretinin ardından bir miting düzenledi. İnce’nin mitingi yine Saray güdümlü egemen medyanın sansürüne uğradı.

HaberTürk, İnce’nin miting konuşması boyunca, başkanlığını Bilal Erdoğan’ın yaptığı Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu’nun düzenlediği Etnospor Kültür Festivali’ni canlı yayımlamayı tercih etti.

CNNTürk de Etnospor Kültür Festivali’ne öncelik verirken, bir ara yayını İnce’ye verse de o yayını da üç defa kesintiye uğrattı. İnce üç kesintili yayında sadece 2 dakika gösterilmiş oldu.

NTV ise bu defa İnce’nin mitinginin büyük bölümünü yayımladı.

İnce’nin cumhurbaşkanı adayı olduktan sonra Yalova’daki ilk mitingi TRT, CNNTürk, HaberTürk ve NTV başta olmak üzere egemen medyanın hemen hemen tümünce sansüre uğramış, sadece Halk TV ve Artı Gerçek kanalı mitingi aktarmıştı.

Sansür sonrasında bir yurttaş, devlet kanalı olarak TRT’nin muhalefetin cumhurbaşkanı adaylarının seçim çalışmalarını ekrana yansıtmayarak halkı hak kaybına uğrattığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuş, bazı vatandaşlar ise katkı paylarının iadesi için ihtar göndermişti.

MUHALEFETİ SANSÜRLEYEN TRT HAKKINDA SUÇ DUYURUSU: “BİR YURTTAŞ OLARAK HAK KAYBINA UĞRUYORUM”

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur