Gazeteci İshak Karakaş’ın da aralarında bulunduğu dokuz kişi tahliye edildi

Gazeteci İshak Karakaş’ın da aralarında bulunduğu dokuz kişi, Afrin ile ilgili sosyal medya paylaşımları nedeniyle tutuklu yargılandıkları davada tahliye edildi

TSK’nin cihatçı çetelerle birlikte Afrin’e yaptığı saldırılara ilişkin yaptıkları sosyal medya paylaşımı nedeniyle aralarında gazeteci İshak Karakaş’ın da bulunduğu on kişinin yargılandığı davanın ilk duruşması İstanbul 28. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Dokuzu tutuklu on kişi duruşmada hazır bulundu.

Yaptıkları savunmada tutuklular, suçlamaları kabul etmeyerek, savaşa karşı barıştan yana olduklarını, bu temelde paylaşım yaptıklarını belirtti.

Karakaş ise savunmasında “Ben gazeteciyim. Halkın Nabzı gazetesinin imtiyaz sahibiyim. Paylaşımları ben yaptım. Yapılan paylaşımlar haber ve yorumdur. Parti adına veya propaganda amaçlı değildir” dedi.

Avukat beyanlarının ardından mahkeme heyeti, tutuklu bulunan Karakaş, Abdullah Yeşilbağdan, Yücel Üney, Yaşar Yılmaz Altunbilek, Ömer Karakurt, Tarzan Artan, Murat Demir, Cevdet Taş ve Ahmet Alaç’ın tahliyesine karar verdi. Duruşma 18 Eylül’e ertelendi.

Sendika.Org, ETHA

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur