CNN Türk’te bir araştırma şirketi müdürü: “Politik uzay zaman Erdoğan tarafından büküldü”

GENAR Araştırma Şirketi Genel Müdürü Mustafa Şen, CNN Türk ekranlarında “Politik uzay zaman bükülmüştür Tayyip Erdoğan tarafından, 24 Haziran 4 Mayıs’a getirilmiştir ve bugün itibariyle seçim bitmiştir” dedi

Muhalefet cephesinin kurduğu ittifaklar ve açıkladığı adaylar ile estirdiği rüzgar, Saray medyasının dengesini bozmaya başladı. CNN Türk ekranlarına çıkan GENAR Araştırma Şirketi Genel Müdürü Mustafa Şen, “Bu biraz fazla iddialı gibi gelse de; politik uzay zaman bükülmüştür Tayyip Erdoğan tarafından ve 24 Haziran 4 Mayıs’a getirilmiştir ve bugün itibariyle seçim bitmiştir” dedi.

Uzay-zamanın bükülmesi fizikçi Albert Einstein’ın Genel Görelilik Kuramı’na göre ışığın, uzaydaki kütleçekim nedeniyle zamanda bükülerek yön değiştirmesine deniliyor.

GENAR’a ve Mustafa Şen’e dair

GENAR Araştırma Şirketi, daha sonrasında AKP’den milletvekili de olacak isimler tarafından 1997’de kuruldu. Bugüne kadarki hemen hemen tüm değerlendirme, araştırma ve raporlarında Erdoğan’dan ve AKP’den yana tavır alan şirket, son olarak 16 Nisan Referandumu’nda “Evet”in yüzde 60 çıkacağını, Kürt coğrafyası hariç tüm Türkiye’de “Evet”in kazanacağını iddia etmişti.

Şirketin genel müdürlüğünü yapan Mustafa Şen ise daha önce Başbakanlık Başdanışmanlığı görevinde bulunmuştu.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur