CHP’li Eren Erdem’e soruşturma açıldı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Milletvekili Eren Erdem’in bir televizyon programında yaptığı açıklamalarla ilgili hakkında soruşturma başlattı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Eren Erdem’in açıklamalarıyla ilgili soruşturma başlattı.

CHP’de liste dışı kalarak milletvekili aday listesine giremeyen CHP Milletvekili Eren Erdem, suçlama konusu yapılan sosyal medya paylaşımlarına ilişkin dün bir televizyon programına katılarak şunları söylemişti:

Benim hakkımda FETÖ’ye üye olmamakla birlikte yardım etmek şeklinde bir suçlamayla soruşturma açmışlar. Bunu da iki temel nedene bağlamışlar. Birincisi MİT TIR’ları tutanaklarının bende olması ve bununla ilgili attığım tweetler. Diğeri de Zaman gazetesi ve benzer kurumların önüne gitmek.

Ben CHP Medya Komisyonu üyesiyim. Herhangi bir gazeteye gittiğim zaman kafama göre gitmem. Benim gideceğim her gazetede bir talimat vardır, partimin bir iradesi vardır. O gün de Zaman gazetesinin önüne genel başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’nun, Enis Berberoğlu’na verdiği talimatla gittik. Diğeri de MİT TIR’ları davası hususunda yaşanan hadise. Yarın biz bunu savcılara da söyleyeceğiz. Bu tutanakları ben genel başkan yardımcımız Bülent Tezcan’dan temin ederek tweetler attım.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur