200 TL vermedi, sokakta mezun oldu, konfeti patlatan anne-babası gözaltına alındı

Emin Ali Yaşin İlkokulu’nda öğrencilerin mezuniyetinin 200 TL karşılığında otelde yapılmasına karşı çıkan veliler çocuklarının mezuniyetini okul önünde kendi düzenledikleri etkinlikle yaptılar. Okul müdürünün şikayeti üzerine veliler Elif Kaya ve Ayhan Kaya etkinlik sonrasında gözaltına alındı

İstanbul Fatih’te bulunan Emin Ali Yaşin İlkokulu’nda çocukları Deniz Kaya’nın mezuniyetinin 200 TL karşılığında bir otelde yapılmasına karşı çıkan veliler mezuniyetin okulda yapılmasını istedi. Okul yönetimi velilerin uyarı ve taleplerini tepki ile karşıladı. Bunun üzerine velilerden Ayhan Kaya ve Elif Kaya çocuklarının mezuniyetini okulun önünde kutlamak istedi.

Veliler okul önündeki etkinlikte yaptıkları açıklamada okul yönetimine mezuniyet için istenen paranın yüksek ve bunun bir dayatma olduğunu söylediklerini aktardı. Bunun üzerine okul yönetiminin baskısı ile karşı karşıya kaldıklarını aktaran veliler okul müdürü Taki Akbulut’un kadın velilerin üzerine yürüyerek tehdit ettiğini de söylediler.

Deniz Kaya, kendilerine desteğe gelenlerle birlikte okul önünde konfeti patlatıp şiir okuyarak mezun oldu.

Etkinliğe desteğe gelenlere pasta ve kek dağıttıktan sonra okulun içine giren Elif Kaya ve Ayhan Kaya okul polis tarafından gözaltına alınarak Şehremini Karakolu’na götürüldü. Gözaltının müdürün şikayetçi olması üzerine gerçekleştiği öğrenildi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur