Sinop NKP miting öncesi sahil temizliğine devam ediyor

Sinop Nükleer Karşıtı Platform, 22 Nisan’da yapılacak miting öncesi sahil temizliğine devam ediyor. Özel İdare Misafirhanesi altında başlayan temizlik sahil boyunca sürdü. Temizlik sonunda NKP sözcüsü Kayhan Konukçu, Sinop’ta bulunan Milli Eğitim Bakanı’na atıfta bulunarak eğitim müfredatına ilkokuldan itibaren çevre ile ilgili programlar koyulmasını önerdi

Sinop Nükleer Karşıtı Platform üyeleri, 11 Mart’taki sahil temizliğinin ardından ikinci kez Özel İl İdaresi altında sahil temizliğinde buluştu. Birçok Yunus’un kıyıya vurduğu ve henüz “nedeninin bilinmediği!” sahili temizleyen NKP üyeleri temizliğin ardından sahil boyu Yalı Kahvesine kadar yürüyüş yaptı. Yalı kahvesi önünde konuşan NKP sözcüsü Kayhan Konukçu Sinop AKP İl Kadın Kolları kongresi için gelen Milli Eğitim Bakanı’na atıfta bulundu:

Milli Eğitim Bakanı ilimizi ziyaret ediyormuş. Biliyor ki temizlik imandan gelir. Biz de çevreyi temiz tutma anlamında eğitim müfredatına ilkokuldan itibaren çevre ile ilgili programlar koyulmasını öneriyoruz. 11 Mart’ta olduğu gibi sahillerimizi temizledik. Bu anlamda herkesi çevreyi temiz tutmaya davet ediyoruz. Herkesi 22 Nisan’da yapacağımız “Nükleer Santrale Hayır” mitingine davet ediyoruz.

Sendika.Org/Sinop

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur