Osmangazi Üniversitesi’nde silahlı saldırı: Dört kişi hayatını kaybetti

ESOGÜ Meşeli Yerleşkesi’nde Volkan Bayar adlı araştırma görevlisi, Eğitim Fakültesi’nde dekan yardımcısı ve fakülte sekreteri ile iki akademisyeni vurarak öldürdü, üç kişiyi yaraladı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Meşeli Yerleşkesi’nde araştırma görevlisi Volkan Bayar, Eğitim Fakültesi’nde başka akademisyenlere ateş açtı.

Fakülte binasının üçüncü katındaki saldırıda Dekan Yardımcısı Mikail Yalçın, Fakülte Sekreteri Fatih Özmutlu, öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Serdar Çağlak ve araştırma görevlisi Yasir Armağan’ı öldürdü, üç kişiyi de yaraladı.

Saldırıyla ilgili olarak ilk açıklama ESOGÜ Rektörü Hasan Gönen’den geldi. Gönen’in aktarımına göre; Bayar, önce dekanın odasına girdi. Dekanın odada olmaması üzerine önce fakülte sekreterini, daha sonra da dekan yardımcısı ile iki akademisyeni vurdu. Elinde tabanca ile binayı terk eden Bayar, üniversitenin özel güvenlikleri ve polisler tarafından yakalandı.

“FETÖ” suçlaması

Bayar hakkındaki soruşturmanın sürdüğünü ancak kendisinin görevde olduğunu hatırlatan Gönen, “Soruşturmanın konusu bu araştırma görevlimizin, diğer şikayet eden personelimizi FETÖ’cü olmakla suçladığını ancak kendilerinin böyle bir şey olmadığı için şikayette bulundular. Biz de bunu soruşturma konusu yapmıştık. Daha önce dekan bey ile aralarında sözlü tartışmaları olmuş olabilir. Yani o konuda çok emin değiliz” dedi.

Saldırı sonrasında yerleşke boşaltılırken, sınavlar da haftaya ertelendi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur